V Galeriji Vžigalica bosta tako že nocoj ob 21.30 mlada nizozemska ustvarjalca Gosse DE Kort in Daan Brinkmann predstavila interaktivni projekt Hibrid, ki je bil premierno postavljen decembra 2010 v muzeju Stedelijk v Amsterdamu. Hibrid je interaktivna instalacija, ki dotik obiskovalca manifestira kot rotirajočo svetlobo, ritmični vzorci pa so posledica očesnih funkcij.
Daan Brinkmann na festivalu sodeluje tudi s projektom Cellwise, v katerem bosta v torek, 31. maja 2011, s soavtorjem, Nenadom Popovim, fasado Cankarjevega doma spremenila v organsko bitje.
Del otvoritvenega programa festivala so tudi instalacije in objekti na drugih lokacijah. Švicarska umetnica Sophie Guyot, na primer, bo nocoj vrt pri Križevniški cerkvi zasadila s svetlobnimi cvetlicami in ga preobrazila v svetlobno-zvočni ambient, naslovila pa Into the Blu. Cvetovi velikanskega rastlinja ponoči svetijo modro, zeleno in turkizno. To cvetje bo v kombinaciji z obstoječim zelenjem, grmovjem in drevesi oblikovano v celovit ambient, ki ne bo zahteval le pogleda, pač pa tudi posluh, saj več deset miniaturnih zvočnikov proizvaja zvok, ki vrt spreminja v meditativno središče. Svetlobni vrt bo na ogled do 18. junija, in sicer vsak četrtek in petek med 21.30 in 23.30.
V Križevniški cerkvi bo nemški vizualni umetnik Karl Kliem postavil Minus 60°, ambientalno zvočno instalacijo s sinhroniziranimi fluorescentnimi sijalkami. Ta obiskovalcu omogoča, da izkusi zvočnost in vizualnost elektrike.