Gostiteljica se že nekaj let ukvarja z notranjim oblikovanjem, tako da družinska hiša ni bila prvi projekt, ki se ga je lotila. Tudi zase in družino je že prej opremila dve stanovanji, eno manjše, drugo večje. V stanovanjih je eksperimentirala z barvami, medtem ko se je pri hiši odločila za svežo belo barvo s poudarkom na detajlih. V stanovanju, v katerem so prej živeli, je tako uporabila barve po načelih barvne terapije, na primer oranžno, ki spodbuja tek, v kuhinji, modro, ki pomirja, v otroški sobi, za dnevno sobo pa je izbrala oranžne in zelene odtenke. Vendar pravi, da se je barv po petih letih naveličala. »Najbolje je izbrati belo ali kakšen nevtralni odtenek, potem pa prostor poživiti z dodatki, rastlinami. Močnih barv se lahko zelo hitro naveličamo,« poudarja sogovornica. Blizu ji je klasični slog opreme, saj so ti kosi tudi čez deset let modni in lepi, hkrati pa so dober okvir za različne manjše kose pohištva in dekorativne predmete, s katerimi se lahko poigravaš in jih tudi preprosto nadomestiš z novimi.
Družinsko hišo, ki so jo kupili v tretji podaljšani gradbeni fazi, je opremila po tem načelu. Stene so bele, tla obložena z masivnim hrastovim parketom, večji kosi opreme, kot so kuhinjske omarice ali garderobne omare, pa so prav tako v beli barvi. Pohištvo je narejeno po meri, saj se lastnici zdi zelo pomembno, da lahko na hitro pospravi, da so stvari skrite za vrati omar in da se na njih ne nabira prah. Tako je na primer v predsobi namesto klasičnih obešalnikov vgradna omara, v katero pospraviš tudi vrhnja oblačila ali odložiš stvari, ko vstopiš v stanovanje. Podobne garderobne omare so še v kopalnici, otroški sobi in spalnici v prvem nadstropju hiše. Pridih drugačnega z malo glamurja vnaša pohištvo nizozemskega izvora, ki spada v tako imenovani aviatorski slog, za katerega je značilen robusten industrijski videz, kovina, krom, spogledovanje s tridesetimi leti prejšnjega stoletja. Za osrednji kuhinjsko-bivalni prostor je lastnica izbrala kar nekaj kosov iz tega sloga – predalnik, stole, uro, reflektor. Velika luč nad jedilno mizo pritegne največ pozornosti. Tudi sedežna garnitura, odeta v zeleno in vijoličasto plišasto tkanino, ni povsem klasičnih oblik. Odlično se obnese, je zadovoljna gostiteljica, preprosto se jo da sleči in prevleko oprati v pralnem stroju. Marsikaj se ji je že zgodilo, v smehu dodaja, saj se po njej kobaca majhen otrok, a je še vedno videti kot nova.
Bela kuhinja izčiščenih oblik je prav takšna, kakršno si je lastnica vedno želela. Praktična in brez veliko dela hitro pospravljena. »Želela sem kuhinjo, na kateri se ne bodo poznali prstni odtisi, da je ne bo treba kar naprej čistiti. Zato je izdelana iz MDF-plošč in z mat premazom, na katerem se skoraj nič ne pozna,« pojasni notranja oblikovalka. Temen kuhinjski pult je iz granita, zaradi katerega so morali prilagoditi nosilnost spodnjih kuhinjskih omaric, saj je zelo težek. A se odlično obnese, na njem lahko režeš z nožem ali nanj odložiš vroč lonec. Še nekaj ima kuhinja, kar vse redkeje vidimo v sodobnih domovih, to je klasični plinski štedilnik. »Zelo rada kuham, najbolje pa na plinskem štedilniku,« pojasnjuje gostiteljica. Na seznamu želja je bil tudi ameriški hladilnik in zdaj ga imajo. Nad zgornjimi kuhinjskimi omaricami se za pleksi steklom skriva nežna osvetlitev. Ta je nastala prav zato, ker lastnica ne mara nabiranja prahu na odprtih policah. Ker zgornje omarice niso mogle segati do stropa, so se odločili, da bodo ta del zaprli, in se domislili, da bi ga lahko hkrati izkoristili za osvetlitev. Najboljše ideje se po besedah notranje oblikovalke porodijo ob delu, takrat, ko nastane kakšna težava in jo je treba rešiti na izviren način.
Za toplo in domačno razpoloženje skrbi sodoben kamin v dnevni sobi, ki pa je povezan s centralnim ogrevalnim sistemom in z njim ogrevajo vso hišo. V domu mlade družine je še veliko zanimivih rešitev, tako so na primer dve kopalnici in stranišče za goste so obložili z enakimi keramičnimi ploščicami, a z drobnimi razlikami v slogu. Kopalnica najmlajše članice družine ima prikupne rožnate dodatke. Prav takšna je tudi njena soba, soba princeske z baldahinom nad posteljo, prikupnim lestencem in dodatki, ki govorijo, da tu biva deklica. Igrače, oblačila in drugi pripomočki so skriti za vrati klasične vgradne omare. Tako lahko zelo hitro vse pospravijo. V hiši z veliko steklenih površin ni zaves. Na njih se pač nabira prah, se nasmehne gostiteljica. A kljub temu v njihovem domu ni hladnega minimalizma, ampak je topel in s pridihom glamurja.