Spremenil se je tudi tloris zgornjega dela hiše: v prej temni in mrzli mansardi, kjer sta bili ob dveh sobah še kopalnica in neizkoriščena galerija, so uredili dve otroški sobi s predprostorom oz. igralnico, ki se lahko preuredi v dodatno sobo, in otroško kopalnico. Na mestu neizkoriščene galerije so zasnovali spalnico z garderobno sobo in kopalnico. »Dodali smo strešna okna in dve novi okenski odprtini na stranski fasadi v otroških sobah ter tako dosegli, da so prostori svetli, odprti, zračni in prijetni za bivanje,« pojasni sogovornica.
Ena pomembnejših želja lastnikov hiše je bila dovolj shranjevalnih površin, zato so vsak primeren kotiček v hiši, ki sicer nima kleti, izkoristili za vgradnjo omar, hkrati pa poskrbeli, da prostori delujejo zračno in ne preveč zapolnjeno. »Odprti, zračni in svetli prostori, ki niso nasičeni. Uporabnost, estetika in brezčasnost. Sodobna oprema. Dovolj manevrskega prostora za adaptacijo, ko otroci odrastejo in se potrebe družine spremenijo,« našteje Žavbijeva izhodišča pri zasnovi interierja.
Veliko pozornosti so namenili osvetlitvi. Pri tem po besedah sogovornice vedno stremijo k različnim možnostim in scenarijem, pomembno pa je, da se lahko z različnimi tipi luči in postavitvami v različnih delih dneva ustvarijo različni ambienti.
Vlogo glavnega elementa v bivalnem delu hiše imajo stopnice. Pred prenovo so bile prislonjene na edino steno, ob katero je bilo mogoče umestiti omarico s televizorjem. Zato so se odločili obstoječe odstraniti in postaviti nove. »Te so oblikovane in konstrukcijsko zasnovane tako, da so kot polprosojna tančica med kuhinjo z jedilnico in dnevno sobo. Element, ki hkrati povezuje in ločuje bivalni prostor,« jih opiše arhitektka in doda, da so veliko časa namenili vzpostavitvi pristnega odnosa z naročniki, ker je le tako projekt lahko uspešen in stanovalci zadovoljni. »Bistvo je, da se vzpostavi takšen odnos, v katerem naročnik lahko projektantu zaupa, kako živi. Z vsemi navadami, razvadami in kapricami. Nato je delo arhitekta, da njihove misli prevede, poveže v celoto in z enovito idejo pripelje do realizacije,« odgovarja arhitektka na vprašanje, čemu so pri tem projektu namenili največ pozornosti.