V biroju od-do arhitektura so se tokrat lotili zasnove interierja stanovanja v središču Ljubljane. Ob vstopu v 105 kvadratnih metrov veliko stanovanje je manjši predprostor, od koder je tudi vhod do dnevnega wc-ja, od tu se prostor odpre v bivalni del s kuhinjo in jedilnico. Ob kuhinji se skriva še manjša priročna shramba. Del bivalnega dela je prostorna dnevna soba z izhodom na balkon oz. ložo. Spalni del z glavno spalnico, kopalnico, utilitijem in dodatno sobo je od dnevnih prostorov povsem ločen. Srce stanovanja je odprt in prostoren bivalni del.
»Glavni cilj investitorja je bil ustvariti sodoben interier, ki harmonično združuje različne materiale v svetlih odtenkih in naravnem lesu. Kakovost stanovanja se kaže v sodobnem tlorisu, prostornih sobah, visokih stropih, dobro osvetljenih prostorih in oknih, ki ponujajo očarljive poglede z višine,« pojasnjujejo v biroju.
Tloris se ni spreminjal in, kot pravijo v biroju, ta daje »prednost optimizaciji funkcionalnih pohištvenih elementov, kot sta kuhinja in multimedijski element, s tem, ko se jih neopazno integrira vzdolž sten, in poudarja odprtost osrednjega bivalnega prostora«. Ta pristop po mnenju arhitektov omogoča vključitev večjega kuhinjskega otoka in velike jedilne mize, ki služita kot osrednji točki bivalnega prostora.
V interierju med materiali izstopata les in marmor. »Za namen dviga bivanjske kvalitete prostora smo v zasnovi uporabili naravne materiale – naravni kamen in hrastov furnir. Kamen za obloge in detajle, kot so ročaji. Oba materiala sta elegantna in brezčasna, takšno je tudi oblikovanje pohištvenih elementov. Oblikovanje ne sledi kratkoročnim trendom, aktualno bo tudi čez mnogo let,« še poudarjajo v biroju.
V središču pozornosti interierja je kuhinjski otok iz marmorja, ki zaradi vpadljivega videza naravnega kamna najprej pritegne pogled. Postavljen je v središče bivalnega prostora, tako da omogoča komunikacijo v vse smeri, tako takrat, ko družina preživlja čas sama, in tudi, ko imajo goste. Nekaj pozornosti pa mu ’ukrade’ svetilo s tremi živo rdečimi češnjami, slovenske oblikovalke Nike Zupanc. To sta lastnika sama izbrala, interierju pa z njim dodala piko na i.
Omenjene pohištvene elemente dopolnjujejo še vgradni. »Vgradni pohištveni elementi se prilagajajo funkcionalni zasnovi odprtega tlorisa, ampak še vedno izstopajo - z izbranimi materiali in dodatki iz kamna ter skupaj tvorijo celoto,« so še povedali v arhitekturnem biroju.
PREBERITE ŠE: Posodobitev hiše iz sedemdesetih