Stanovanje, ki meri 110 kvadratnih metrov, je del novogradnje v središču Ljubljane. Tlorisa pri zasnovi interierja niso bistveno spreminjali, nekoliko se je spremenila le postavitev omar v spalnici, s katero so pridobili več shranjevalnega prostora.
Stanovanje ima prostorno predsobo, iz katere se odpre pogled v bivalni del in naprej skozi velike steklene površine na Ljubljanski grad. Ob vhodnem delu je še dnevni wc, nato sledi odprt bivalni prostor z dnevno sobo, kuhinjo in jedilnico. Podaljšek bivalnega dela pa predstavlja zunanja loža. Iz jedilnice je prehod v spalni del, kjer so spalnica in otroška soba, kopalnica ter utiliti.
»Želja naročnikov je bila, da na tej lokaciji s čudovitim razgledom ustvarimo poseben in unikaten interier, v katerega naj bi vključili element ali umetniško delo, ki bo pripovedovalo zgodbo o zgodovini lokacije,« pojasnjuje arhitektka Vivijana Zorman, kaj so bila izhodišča za zasnovo interierja. Ob tem še dodaja, da so si naročniki želeli elegantno stanovanje, opremo po meri, ki bo urbana in hkrati udobna, zlasti pa, da bo stanovanje z razporeditvijo opreme ohranilo čudovite razglede.
Večina vgradnega pohištva je v svetlo sivih odtenkih, nekatere površine so popestrili z rebrasto strukturo. Sive odtenke so dopolnili z manjšimi elementi v črni barvi, kot so svetila, manjši kosi pohištva, podnožje kuhinjskega otoka … Za kontrast so izbrali zofo v modri tkanini ter klubske mizice in barske stole v zamolklo rdečem odtenku. »Morda je ta barvna kombinacija nevsakdanja, a je tista, ki daje stanovanju poseben pečat in ga dela unikatnega,« pravi arhitektka in dodaja, da je najbolj domiselna stvar v tem stanovanju stena v jedilnici, na kateri se je zamislila reliefno oblogo, obdelano z dekorativno strukturirano barvo. »Reliefna obloga v svojih zaobljenih linijah vključuje tudi logotip tovarne, ki je bila nekoč na tem mestu. To je narejeno na zelo subtilen način in večina ljudi ne poveže tega vzorca s logotipom. In ravno to je čar te stene – da pove zgodbo, ki jo lahko uporabnik potem pripoveduje obiskovalcem,« je še povedala arhitektka. Omenjena stena v bližini oken, zaradi česar svetloba lepo poudari relief.
Veliko prostora in tudi pozornosti so namenili kuhinji. Kuhinjo sestavlja dolg niz nizkih elementov, nad njimi je obloga iz tehničnega kamna v videzu teraca, plitva viseča omarica z rebrastimi vrati ter dolga polica, na katero so umestili dva plakata z rdečimi in modrimi poudarki, oblikovana posebej za to stanovanje. Avtorica plakatov je Tinka Mesec Tomazin. Na eni strani kuhinje je niz visokih elementov, ki segajo do stropa, v njih pa se skrivajo hladilnik, vinska vitrina, pečica, vitrina za kozarce in shrambna omara. »Kuhinjski otok smo oblikovali tako, da je ostal čim bolj zračen, saj je zelo blizu vrat, ki vodijo v spalni del. Zato je del pulta oblikovan tako, kot bi lebdel v zraku. V tem delu ga poudarja detajl črne podloge, ki nosi konzolno delovno ploščo,« pojasnjuje arhitektka in dodaja, da je bil ta projekt čudovita izkušnja, samo stanovanje in razgledi iz njega pa v navdih.