Stanovanje v najvišjem nadstropju večstanovanjske hiše v Berlinu je imelo pred prenovo le en zelo podolgovat in odprt prostor. Na obeh straneh ogromna okna in gole betonske stene. Čeprav se na prvi pogled sliši pusto in hladno, pa je po mnenju arhitektov delovalo posebno, zato so to želeli ohraniti in vključiti v novo zasnovo. Namesto da bi postavili stene in tako vzpostavili posamezne prostore, s čimer bi posegli v odprtost, so se odločili za drugačno rešitev. V sredino stanovanja so umestili večnamenski kubus, okrog katerega so postavili prostore: kuhinjo, kopalnico, knjižnico in spalnico.
»Umestiti kubus sredi prostora je res zelo preprosta ideja, a hkrati tako učinkovita,« pravi arhitektka Ester Bruzkus. Med tem ko arhitekt Peter Greenberg povzema zasnovo z besedami »Všeč so nam kubusi v kubusih, sobe v sobah, prepletanje notranjosti in zunanjosti, kontrastni materiali in presenetljive barvne kombinacije«. Z umestitvijo enotnega kubusa na sredino podolgovatega stanovanja so arhitekti omogočili krožni prehod okrog njega in vseh prostorov.
Ob eni (daljši) strani je kuhinja z jedilno mizo, ob drugi, kopalnica, ki ima dva vhoda. Ob dve nasprotni krajši steni kubusa pa so postavili dnevno sobo in spalnico.
V stanovanju prevladujejo močne barve, naravni materiali, kontrast hladnega in toplega. Za kubus so izbrali temno zeleno barvo, ki se lepo poda k zlatim, vijoličastim in rjavim odtenkom, hkrati pa je pravo nasprotje hladnim betonskim stenam. Z uporabo kontrastnih materialov in barv je stanovanje postalo prijetno in toplo.
V interierju so uporabili le naravne materiale, kot sta les in marmor, prav tako niso uporabili nobenih živalskih izdelkov, saj sta lastnika vegana. Tako je na primer preproga ročno izdelana iz svilene preje.
Zelene kuhinjske omarice dopolnjujeta črno steklo in pult iz kvarcita. Vse skupaj pa zaokrožajo igrive cevne luči. Kot pravi arhitekt, je mislil, da bo zabavno imeti zeleno kuhinjo.
Kopalnica je umeščena med kubus in obstoječo steno. Stena ob umivalnikih je obložena z zelenim marmorjem. V tem prostoru se v oblikovanju pojavlja krog: okroglo je ogledalo, ročaji omar so skriti v krogu, strešno okno nad prho je prav tako okroglo.
Dnevno sobo zaznamuje kamin in gorčično rumen kavč odet v žametno tkanino.
Interier stanovanja je mešanica kontrastnih barv in materialov. Hladne betonske stene so otoplili s toplimi barvami in na otip prijetnimi tkaninami z bogatimi teksturami. Vse to in skrbno izdelani detajli so pripeljali do interierja, ki je hkrati hladen in prijeten.
»Dober oblikovalec mora biti tudi odličen poslušalec: ne samo za potrebe klientov, ampak mora slišati tudi prostor, saj ti stavba v resnici pove, kakšna bi rada bila. Dobro oblikovanje prostora je kombinacija premišljenega in logičnega načrtovanja v igrivi kontrastni kombinaciji z materiali in oblikami,« razmišlja arhitekt Peter Greenberg.