Prostor, odmerjen dnevni sobi, je velik 27 kvadratnih metrov, a nepravilnih oblik, saj najožja stranica v širino meri 50 cm in najdaljša osem metrov. »Družina je najprej sama poskušala urediti dnevno sobo z obstoječim pohištvom, vendar je, zaradi zahtevnosti oblike prostora ter vseh želja, ugotovila, da potrebujejo bolj celostno zasnovo. Ker je naročnica samozaposlena kot ilustratorka, si je želela primerno urediti tudi svoj delovni prostor, hkrati pa je mož potreboval boljši in večji delovni prostor za občasno delo od doma,« pojasnjuje arhitektka Tina Semolič. Ob tem dodaja, da so morali v dnevni sobi poiskati primerno mesto tudi knjigam in različnim glasbilom, ki sta jih naročnika prinesla s popotovanj po svetu, ter prostor za dve modelarski mojstrovini oz. reprodukciji lesenih jadrnic. V delu, kjer je prostor polkrožno izbočen, sta si želela še kotiček za posedanje na blazinah ob čaju in kavi, branju knjig ali igranju glasbila. Predvideli pa so tudi prostor za televizijo in glasbeni stolp.
»Prostor smo oblikovali tako, da se oprema fluidno spreminja skozi prostor glede na funkcijo in se pretaka iz ene stene na drugo. Veliko pozornosti pri zasnovi smo namenili delovnim površinam za ilustriranje, ki imajo svoj začetni predel umeščen ob oknu. Dolga delovna miza se razteza po diagonalni steni, ki se na enem delu razširi in omogoča več različnih scenarijev uporabe,« pojasnjuje arhitektka zasnovo interierja dnevne sobe. Po celotni diagonali so nad delovno mizo umestili niz knjig in nekaj glasbil, ki bdijo nad uporabniki prostora. Prostor dopolnjujeta dve veliki stekleni vitrini, kjer imata svoje vidno mesto dva modela lesenih jadrnic, ki sta nastala pod spretnimi rokami dedka in predstavljata čudovite spomine nanj.
»Oblikovni cilj celotne zasnove je bil, da oprema ne omejuje prostora, temveč potuje po prostoru kot njegov uporabnik in mu samo podaja, kar v danem trenutku ta potrebuje,« še pojasnjuje arhitektka in dodaja, da so dnevno sobo nadgradili s kosi pohištva, ki jih je s svojimi ilustracijami sooblikovala sama naročnica ilustratorka UriKuri. Takšen je star obnovljen stol podjetja Stol Kamnik ter stropno svetilo s pisanim senčnikom. Preostalo osvetlitev so dopolnili z recikliranimi svetili Jugošik. Za dnevni počitek ob dobri glasbi ali večerni film v družinskem krogu so umestili sedežno, ki ima ob strani tudi prostor za dodatne odeje in blazine.
»Pri zasnovi je bil največji izziv zasnovati kompaktno rdečo nit, ki se bo kljub raznoliki vsebini uporabe zaznala in razumela. Prostoru s pestro vsebino smo tako želeli dati nevtralno in še vedno privlačno podobo, kjer se izmenjujeta topla bela barva in brezov les,« je še povedala arhitektka.