Še tako osnoven kopalniški pripomoček, kot je obešalo ali držalo za brisačo, lahko predstavlja potencialno nevarnost za malčke. Če si sami umivajo roke in ne dosežejo brisače, se znajo spretni malčki hitro znajti in splezati na rob kadi, na polico omarice ali na wc školjko le zato, da bi dosegli željeno. To lahko preprečimo s tem, da držalo za brisačo na steno namestimo na otroku primerno višino. Tako jo bo lahko enostavno dosegel vedno, ko bo želel. Če izberemo otroško držalo v obliki živali ali avtomobila, je večja verjetnost, da malček ne bo zapustil kopalnice z mokrimi rokami in puščal za seboj sledi kapljic.
Večina otrok obožuje kopanje, čofotanje in igranje v vodi, ki je običajna večerna rutina pred spanjem. Ko so otroci malo večji in se že sami dvigujejo v kadi, si je smiselno omisliti podlago, ki preprečuje drsenje. Ta bo prišla prav tudi pri večjih otrocih, pri pet ali šest letnikih, ki se že sami tuširajo, a jim lahko vseeno grdo spodrsne in se močno poškodujejo.
Če je nekatere pripomočke priporočljivo približati otrokom, je dobro druge umakniti na varno, stran od otrok. V kopalnici imamo običajno pralne praške, čistila, škarje, britvice in druge ostre predmete, s katerimi bi se otroci lahko poškodovali. Zato jih odstranimo na varno višino, kjer jih otroci ne bi mogli doseči ali še bolje zaklenimo jih na varno v omaro. Ne le čistila, izven dosega otrok shranimo tudi kozmetiko, ki vsebuje kisline in druge škodljive snovi ali ustno vodico, ki vsebuje več alkohola kot vino.
Ko se začnejo malčki plaziti, odkrivajo svet okoli sebe. Vse jim je neizmerno zanimivo, tudi koši za odpadke, ki jih z velikim veseljem podrobno pregledajo in izpraznijo. Zato moramo paziti, kaj mečemo v koš za odpadke, saj v njem ne smejo končati zdravila, barve za lase, britvice … Namesto tega jih raje odvrzimo v koš v kuhinji, ki je običajno v omari, zavarovani z otroškim varovalom.