29. 10. 2021 | Besedilo: E. N.
4 stvari, ki jih morate vedeti o robotskih sesalnikih
29. 10. 2021 | Besedilo: E. N.
Vsi si želimo čisto stanovanje, če bi se dalo, pa bi sesanje preložili na koga drugega. Kako se obnesejo robotski sesalniki?
Sesanje je ena izmed tistih obveznosti, ki se jim v želji po čistem stanovanju ne da izogniti. Če ne sesamo redno, se bodo na tleh nabrali prah, drobtine in druga umazanija. Da ne omenjamo dlak, če z nami živijo tudi hišni ljubljenčki! Skratka, zvok sesalca se v večini stanovanj zasliši večkrat tedensko, če ne celo dnevno. A ni nujno, da sesalec upravljamo sami.
Robotski sesalniki niso novost. Poznamo jih že skoraj dve desetletji. Prvi se je na tržišče pripeljal že leta 2002, od takrat naprej pa so ti hišni pomočniki vsako leto sposobnejši, pametnejši in hitrejši. V moderni dobi lahko za čista tla tako poskrbijo roboti, če se odločate za nakup, pa spodaj navajamo nekaj stvari, ki jih o tovrstnih sesalnikih morate vedeti.
PREBERITE ŠE: ROBOTSKI SESALNIKI UPORABNIKOM VČASIH POVZROČAJO SIVE LASE
Velikost vašega bivanjskega prostora
Stanovanje z manjšo kvadraturo bo čisto hitreje kot veliko. Na to pa velja pomisliti tudi pri nakupu robotskega sesalnika. Če bo primoran sesati prostrane površine, si omislite takšnega z večjo baterijo, saj bo potreboval kar nekaj časa, da očisti stanovanje. Večina robotov lahko nemoteno deluje med uro in dvema, nekateri zmorejo sesati tudi po več ur. Priporočamo tudi, da si omislite takšnega, ki se po končanem opravilu sam vrne na polnilno postajo, saj se tako nikoli ne bo zgodilo, da bi ostal v kakšnem kotu s prazno baterijo.
PREBERITE ŠE: VIDEO: KO ROBOTSKI SESALNIK NALETI NA PASJI ALI MAČJI IZTREBEK ...
Talne površine
Večina sesalcev je prilagojenih trdim in mehkim podlagam, vseeno pa vsi sesalci ne zmorejo učinkovito počistiti vseh talnih površin. Na problem bodo naleteli predvsem tam, kjer so tla prekrita s puhastimi preprogami z nekoliko debelejšim profilom. Za takšne namene boste potrebovali robotka z višjim kolesjem, ki bo lahko premagal višinsko razliko in se pri čiščenju tako ne bo zataknil. Sicer boste primorani takrat, ko ga spustite čez stanovanje, tovrstne preproge odmakniti.
Število hišnih ljubljenčkov
Več hišnih ljubljenčkov kot se sprehaja po vašem stanovanju, več dlake je najverjetneje v njem. Zato pa je treba toliko pogosteje sesati. Če boste to opravilo zaupali robotu, se prej prepričajte o njegovih specifikacijah. Naj bo prilagojen sesanju pasjih in mačjih dlak, saj se vam v nasprotnem primeru lahko zgodi, da se bodo slednje ves čas zatikale in mašile sesalec.
Cena in sposobnosti
Cenovni razpon med robotskimi sesalniki je lahko ogromen. Začnejo se nekje pri petdesetih evrih, za najboljše pa lahko odštejete tudi po nekaj tisoč. Cena je seveda odvisna od sposobnosti sesalca. Od najcenejšega tako ne moremo pričakovati istih funkcij kot najdražjega. Kljub temu pa ne pomeni, da je za vaše stanovanje dovolj dober le najboljši, ki vas bo stal celo premoženje. Pred nakupom dobro premislite, za kaj potrebujete sesalec in pretehtajte zgornje tri vidike uporabe. Odličnega robota lahko dobite po zelo ugodni ceni, če boste pred nakupom le namenili nekaj minut za premislek.