Po napornem dnevu v službi čiščenje stanovanja nikakor ni naše najljubše opravilo, kljub temu pa se mu težko izognemo. Večja gospodinjska opravila si navadno prihranimo za konec tedna, nekatere stvari pa je bolje opraviti kar sproti. Sprotno pranje perila in čiščenje kuhinje po kuhanju kosila se več kot izplačata, saj je umazanijo, ko se ta nabere, veliko težje odstraniti. Vsak dan pa bi morali očistiti tudi nekatere druge površine v našem domu, pravijo na portalu Southern Living. Preverite, katere.
PREBERITE ŠE: TAKŠNA BI MORALA BITI DIMENZIJA TELEVIZIJSKEGA ZASLONA GLEDE NA VELIKOST VAŠE DNEVNE SOBE
Kuhinjsko korito uporabljano prav vsak dan. Najsi pod tekočo vodo operemo kakšno sadje ali vanj odložimo umazan krožnik, vsakodnevno čiščenje je pač potrebno. Nekaj hitrih potegov z gobico, spiranje s čisto vodo in suho brisanje s krpo bodo dovolj, da se čez noč na stenah korita ne bo nabiral vodni kamen, preprečili pa bomo tudi, da bi se iz tega dela kuhinje širil kakšen neprijeten vonj.
Kljuke pogosto primemo z umazanimi rokami, prav tako so navadno v stiku z rokami več oseb. Tako so pravo gojišče bakterij, ki kar čakajo, da jih raznesemo po drugih prostorih stanovanja. Vsak večer, preden se odpravimo k počitku, je tako priporočljivo po kljukah potegniti z antibakterijskim vlažilnim robčkom. Na ta način se na kljukah ne bo nabirala tudi maščoba ali kakšni ostanki krem in losjonov, ki jih imamo pogosto na koži.
Tako kot pri kuhinjskem koritu je tudi pri umivalniku v kopalnici dan priporočljivo zaključiti s čiščenjem. Do suhega ga obrišemo s krpo in tako preprečimo, da bi se na njem začele poznati lise vodnega kamna.
Vsak dan pa je treba očistiti tudi jedilno mizo. Ne glede na to, ali smo za njo jedli, ali nanjo morda le odložili vrečke, ko smo se vrnili iz trgovine. Površina, za katero rokujemo s hrano, naj bo vedno čista in pripravljena, da kadarkoli sedemo za njo, brez skrbi in z užitkom uživamo v hrani.
PREBERITE ŠE: KAKO POGOSTO MORAMO ČISTITI ...