Ker je v hladilniku veliko različnih živil, ki lahko zgnijejo ali splesnijo, je pomembno, da redno pregledujete stanje živil in ga sproti čistite. Priporočljivo je vsaka dva tedna, da bi preprečili razvoj bakterij in mikroorganizmov.
Preden začnete čistiti hladilnik, ga izpraznite. Preglejte stanje hrane - gnila, nagnita in izsušena živila ter tista, ki jim je preteklel rok uporabe, zavrzite, da ne bi okužila drugih izdelkov. Živila, ki morajo biti na hladnem (mlečne in mesne izdelke), za ta čas postavite nekam na hladno, da se ne pokvarijo. Zatem iz hladilnika odstranite police in predale ter jih operite v pomivalnem koritu.
PREBERITE ŠE: KAKO POGOSTO ČISTITE GOSPODINJSKE APARATE?
Ko je hladilnik prazen, se lahko lotite pomivanja notranjosti. Za čiščenje hladilnika vam svetujemo naravna čistila, saj ne želite, da pride hrana v stik z agresivnimi snovmi. Namesto teh posezite po belem (alkoholnem kisu) ali sodi bikarboni. To zmešajte z vodo, da dobite tekoče čistilo (2 žlici sode bikarbone in pol litra vode) in vanj pomočite gobico, s katero pomijte hladilnik. Ko bo notranjost hladilnika čista, ga na suho obrišite s krpo.
Če se vam pripeti, da se v hladilnik naseli čuden, neprijeten vonj, ga lahko enostavno odpravite. V skodelico dajte sodo bikarbono, postavite jo v hladilnik in vpila bo vse neprijetne vonjave. Skodelico s sodo imate lahko stalno v hladilniku, le menjajte jo vsaj enkrat mesečno, da bo soda bikarbona resnično posrkala neprijetne vonje.
PREBERITE ŠE: NEKATERI HLADILNIKI GLASNEJŠI OD POMIVALNEGA STROJA
Ko boste zadovoljni z videzom očiščenega hladilnika, nazaj vanj zložite živila. Če boste vsebino hladilnika razporedili logično, boste imeli z njegovim vzdrževanjem manj dela. Porazdelite živila po predalih in policah: