Na sredini kurilne sezone je smiselno, da preverimo, ali detektorji dima in ogljikovega monoksida še vedno delujejo. Senzorji so običajno opremljeni s tipko, ki omogoča test delovanja. Če utripa lučka in se prižiga opozorilo, da je baterija že skoraj prazna, jo moramo takoj zamenjati ali napolniti.
PREBERITE ŠE: OGLJIKOV MONOKSID: NAJVEČ ZASTRUPITEV V KOPALNICAH
Januarja in februarja se zunanje temperature pogosto spustijo pod nič stopinj Celzija, zato moramo pregledati, kako dobro imamo zavarovano vodovodno napeljavo v okolici hiše. Če nismo že jeseni zaprli zunanje pipe in iz cevi iztočili vode, je zdaj skrajni čas za to.
Veje se pod težkim snegom pogosto zlomijo, zato moramo s sadnega drevja pozimi otresati sneg. Enako storimo tudi pri drugih drevesih, če je snega veliko. Več pozornosti namenimo zimzelenim listavcem in tistim drevesom, ki so v bližini hiše oziroma se njihove veje dotikajo strehe.
PREBERITE ŠE: PRIPRAVLJENI NA ZIMO: HIŠNA OPRAVILA PRED SNEGOM IN LEDOM
Pri pregledu žlebov, ali se v njih nabirata sneg in led, moramo biti previdni. Predvsem pa, če je le mogoče, čim prej odstranimo ledene sveče, ki bi lahko povzročile škodo ali nas poškodovale.
Z rednim odstranjevanjem snega in odvodnjavanjem bomo preprečili, da bi se na dovozu ali poti, ki vodi do vhoda, nabiral led. Pomagamo si lahko tudi s soljo.
PREBERITE ŠE: SOL ZA POSIPANJE IN TLAKOVCI - TO JE ZDAJ VPRAŠANJE
Preglejmo vse kotičke, kjer se nam zdi, da se nabira vlaga. Tam se lahko pojavi plesen. Če jo opazimo, jo čim prej odstranimo.
Januar je primeren čas za pregled vseh naprav za gašenje. Preglejte, kdaj je čas za servis gasilnega aparata. Pospravite jih nekam, kjer jih boste – v primeru požara – imeli takoj pri roki.