Likalna plošča brez madežev

25. 1. 2018 | Besedilo: Katra Jezeršek | Fotografije: Shutterstock

likalnik, gospodinjski aparati, vzdrževanje, likalna plošča, čiščenje

Redno vzdrževanje likalnikov je zelo pomembno, če želimo, da nam bo ta gospodinjski pomočnik dolgo služil. Poleg notranjosti likalnika moramo očistiti tudi madeže na likalni plošči. Pri vzdrževanju te moramo biti previdni – najpogostejša napaka je uporaba ostrih predmetov, saj ti likalno ploščo trajno poškodujejo. Strokovnjaki svetujejo tudi preudarno uporabo likalnika, ker že s tem precej zmanjšamo možnosti za nastanek madežev.

Madeži na likalni plošči nastanejo bodisi zaradi prahu, uporabe mehčalca pri pranju bodisi zaradi vročine pare. Likalno površino lahko očistimo tako, da polikamo papirnato brisačo, na katero smo posuli grobo morsko sol. Vsa umazanija naj bi se prijela na sol, likalna površina pa bi bila tako očiščena. Lahko pa si pomagamo tudi z mešanico sode bikarbone in vode, ki jo premažemo po likalni plošči in nato obrišemo z mokro krpo. Reže za paro očistimo s pomočjo vatiranih palčk, namočenih v filtrirano vodo. Za vse zgoraj omenjene postopke čiščenja plošče likalnika je priporočljivo, da jih večkrat ponovimo, dokler ne dosežemo željenega rezultata.

Likalno površino lahko očistimo tako, da polikamo papirnato brisačo, na katero smo posuli grobo morsko sol. Kako očistiti likalno ploščo

O čiščenju likalne plošče smo govorili z Željkom Grudnikom iz Gorenja. Po njegovih besedah moramo, da ohranimo likalno ploščo vso življenjsko dobo likalnika čisto, pred likanjem vedno preveriti vrsto materiala, ki ga nameravamo likati in temu ustrezno nastaviti temperaturo likanja.

Pogosto ima perilo oznako na etiketi:

  • • Sintetična vlakna: nižja nastavitev temperature.
  • •• Svila – volna: srednja nastavitev.
  • ••• Bombaž: višja nastavitev temperature.

Po nasvetu številnih serviserjev vodnega kamna na površini nikakor ne odstranjujemo z ostrimi predmeti, saj lahko tako trajno poškodujemo likalno površino. V primeru, da se na likalni površini zadržijo ostanki pregrete tkanine, jih lahko odstranimo z drgnjenjem močno segrete likalne površine po čisti bombažni krpi.

O odstranjevanju vodnega kamna iz notranjosti likalnika si lahko več preberete v prispevku Kis ne sodi v likalnik.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE