Najboljši triki, da bo baterija brezžičnega sesalnika držala dlje

Ste si tudi vi omislili brezžični sesalnik?

Nakupovanje sesalnika, ki bo kar najbolj primeren za vzdrževanje higiene v vašem domu, ni mačji kašelj. Izbira je namreč odvisna od mnogih dejavnikov. Kako pogosto sesate? Zaupate samohodnim napravam ali radi sami poskrbite, da se znebite vsega prahu in umazanije? Morda z vami prebiva kakšen štirinožni kosmatinec, zaradi katerega je treba sesati še pogosteje? Kar nekaj kriterijev je treba premisliti, preden iz trgovine odnesemo sesalnik, ki nam je pisan na kožo.

PREBERITE ŠE: ROBOTSKI SESALNIKI UPORABNIKOM VČASIH POVZROČAJO SIVE LASE

No, ne glede na zgoraj navedene dejavnike pa si upamo trditi, da se pri enem izmed kriterijev vsi strinjamo. Kabel sesalnika je precej nadležna stvar. Njegova dolžina nas namreč pri sesanju nadvse omejuje. Ves čas ga moramo iztikati in vtikati v vtičnice, ki nam omogočajo, da posesamo nov prostor. Prav tako se v kabel ves čas zatikamo in spotikamo, z njim pa podiramo tudi stole, cvetlične lonce in druge predmete, ki mu pridejo na pot. Brezžičen sesalnik je tako morda boljša izbira, kako pa poskrbeti, da bo njegova baterija držala kar najdlje? Držite se spodnjih treh nasvetov.

Sesalnika nikoli ne izpraznite do konca

Za razliko od starih baterij (NiMH), novejše (Li-ion) nimajo spomina, ki je nekoč zahteval, da baterijo izpraznimo do konca, saj smo sicer krajšali njihovo življenjsko dobo. Ravno nasprotno. Nove baterije naj nikoli ne bi popolnoma izpraznili, saj za polnjenje pri čisto prazni kapaciteti porabijo največ energije. Priporočamo torej, da sesalnik polnite med posameznimi uporabami in ga nikoli ne pustite delovati do konca, ko bi mu zmanjkalo baterije.


Očistite filter

Sesalnik z zapackanim filtrom bo porabil veliko več energije in časa, da očisti prostor. Čiščenje bo tako manj učinkovito, poleg tega, da boste sesali dlje, pa se bo hitreje izpraznila tudi baterija. Preden začnete sesanje, tako preverite, v kakšnem stanju je sesalčev filter in ga očistite, če vidite, da lahko zaradi umazanije dodatno izmučite sesalec.

Ne izpostavljajte sesalnika nizkim temperaturam

Sesalnik navadno hranimo v utilityju, shrambi ali katerem izmed drugih prostorov doma, ki so namenjeni hranjenju čistil in pripomočkov za čiščenje. Včasih pa takšnih prostorov nimamo in v primeru prostorske stiske mnogi sesalnik spravijo tudi v vrtno lopo ali na balkon. Naj opozorimo, da to ni najboljša ideja, saj na ta način škodujete sesalčevi bateriji. Nizke temperature namreč krajšajo njeno življenjsko dobo.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE