Preden se lotite čiščenja svojega doma oboroženi z novimi nasveti, ki ste jih prebrali ali videli na spletu, preverite, ali niste naleteli na namig, s katerim lahko povzročite več škode kot koristi.
Če vam je med prazničnim prehranjevanjem kakšen košček hrane, omake ali kapljica vina padla na preprogo ali oblazinjeno pohištvo, drgnjenje čim prej odmislite.
Odstranjevanja madeža se najprej lotite s toplo vodo in čisto krpo. Če boste uporabljali čistilo, ga na madež nanesite čim manj. Več ko boste uporabili čista, težje ga boste obrisali. S pretiranim ali grobim drgnjenjem lahko poškodujete vlakna v preprogi ali tkanini, zato najprej tekočino samo popivnajte. Drgnjenja se lotite s krožnimi gibi, predvsem pa bodite čim bolj nežni.
PREBERITE ŠE: 3 NAČINI ZA ODSTRANJEVANJE MADEŽEV S PERILA
Madež boste v veliki meri odstranili le, če se ga boste lotili čim prej.
Pri pranju okrasnih blazin moramo biti previdni, da jih ne sušimo predolgo. Takrat se bodo v vlažnem okolju začele razvijati bakterije, zaradi katerih bodo blazine dobile neprijeten vonj. Vsak kos dekoracije, ki se dolgo suši, se lahko navzame neprijetnega vonja.
Oprane blazine zato čim prej posušite – bodisi v sušilnem stroju ali v bližini grelnega telesa.
Nekateri vplivneži svetujejo, da v kotliček za vodo zlijete nekaj mehčalca za perilo in s tem poskrbite za prijeten vonj po vsaki uporabi stranišča. A previdno – mehčalec bo na ceveh pustil obloge, zaradi katerih boste morali kmalu na pomoč klicati vodovodarja.
Krpe iz mikrovlaken, ki jih uporabljamo za čiščenje različnih površin, moramo po vsaki uporabi oprati v pralnem stroju. Ni dovolj le spiranje z vodo in sušenje. Pogostejše pranje je v času pandemije novega koronavirusa še toliko bolj pomembno. Da med pranji ne boste ostali brez krp, si naredite manjšo zalogo.