Trend okraševanja buč, ki je izjemno prikupen
31. 10. 2024 | Besedilo: E. N.
Še je čas, da izrežemo kakšno bučo. Da bo letošnja dekoracija za noč čarovnic nekaj posebnega, pa bomo naredili simpatične duhce.
Dekoracija buč za noč čarovnic je priljubljen način, kako v dom vnesemo skrivnostno in strašljivo vzdušje, ki spremlja praznovanje najbolj strašne noči v letu. Izrezovanje oranžnih glav je tradicija, ki sicer izvira iz starih keltskih običajev, predvsem legende o Jacku O'Lanternu, ki je sčasoma postala globalna ikona noči čarovnic. Buče so tako postale glavna zvezda jesenske dekoracije, v oranžno pa so v teh dneh odeta tudi družbena omrežja.
Buče že od konca poletja preplavljajo instagram in tiktok, idej za njihovo okrasitev pa je v teh dneh nešteto. Izjemno so se nam zdeli simpatični duhci, ki jih naredimo s kombinacijo izrezovanja in oblikovanja mase za ustvarjanje. Slednja je podobna glini, v trgovinah pa jo najdemo pod različnimi imeni. Njena glavna značilnost je ta, da jo oblikovano lahko posušimo na zraku in ne potrebuje peke. Tako je odlična za dekoriranje buč v zadnjem hipu.
Kako se lotimo dela? Najprej bučam izrežemo obraze, kot smo vajeni. Vrežemo luknje za oči in širok nasmeh. Nato pa razvaljamo maso za ustvarjanje v velikost polovice kuhinjske krpe oziroma toliko, da njena površina prekriva približno polovico buče. Spodnji del buče naj namreč kuka izpod naše "rjuhe", ki smo jo ustvarili iz mase za ustvarjanje.
Z maso torej prekrijemo bučo, nato pa še vanjo vrežemo luknje za oči, da je naša buča videti, kot da se je našemila v prikupnega duhca. Ko se masa posuši, jo lahko še dodatno okrasimo z bleščicami, rožicami in kamenčki, lahko pa jo tudi pobarvamo z vodenimi barvicami ali porišemo s flomastri. Skratka, predlagamo, da domišljiji pustite prosto pot.