Sesalci so nekoč sprožili pravo revolucijo gospodinjskega vsakdana, danes pa si življenje brez njih zares težko predstavljamo. Odstranjevanje umazanije in prahu iz našega doma je z njimi precej lažje, učinkovitejše, pa tudi hitrejše, kot če bi se opravila še vedno lotevali s pomočjo metle. Kako učinkovito in hitro je sesanje, je seveda odvisno tudi od kakovosti sesalca, ki ga uporabljamo. Obstaja pa nekaj univerzalnih pravil uporabe, s katerimi boste poskrbeli, da bo življenjska doba sesalca trajala dlje ter bo naprava dolgo časa delovala nemoteno.
Sesalec umazanijo in prah vleče vase, posledično pa se ta nabira v zato namenjenem prostoru. Naj bo to vrečka ali pa rezervoar, nikar ne čakajte, da sta polna do zadnjega centimetra, saj na ta način obremenjujete sesalec in mu krajšate življenjsko dobo. Raje bodite ažurni ter sesalec očistite takoj, ko vam javi, da je poln. Na ta način boste poskrbeli, da se ne bi zamašil njegov filter, prav tako pa bo sesanje bolj učinkovito.
Dolgi lasje so za sesalec prava nočna mora, saj se zapletajo okoli njegove krtače, mašijo filter ter se zatikajo v cevi. A to seveda še zdaleč ni razlog, da bi skrajšali svoje dolge pramene. Namesto tega priporočamo, da si lase vedno temeljito prečešete v kopalnici oziroma v enem prostoru. Po česanju z robčkom oziroma brisačo zberite lase in jih vrzite v smeti. Tako ne bodo ležali po celem stanovanju ter ne bodo povzročali preglavic sesalcu.
Tudi če redno menjate vrečke oziroma praznite rezervoar za umazanijo, dela še ni konec. Dovolj pogosto se morate lotiti tudi čiščenja filtra sesalca, saj se bo ta v nasprotnem primeru slej kot prej zamašil. To bo dodatno obremenilo motor sesalca, dolgoročno pa boste na ta način zmanjšali njegovo učinkovitost. Ne pozabite pa očistiti tudi krtače in nikar ne čakajte, da se njena os preneha vrteti. Z nje redno odstranjujte lase in podobne smetke, ki se zataknejo nanjo.