Sesanje je eden izmed ključnih korakov pri vzdrževanju čistega doma, saj učinkovito odstranjuje prah, umazanijo in različne alergene s preprog, tal in pohištva. Z rednim sesanjem preprečujemo razvoj pršic in s tem težave z alergijami nanje, hkrati pa poskrbimo, da je naš dom videti lepo urejen. Morda se sprašujete, kako pogosto naj bi bilo primerno sesati?
Čim večkrat, toliko bolje - se glasi odgovor na zgoraj zastavljeno vprašanje. Sploh, če v stanovanju z nami bivajo tudi hišni ljubljenčki. Prah namreč vsebuje mikroskopske delce, kot so mrtve kožne celice, pršice in pelod, ki lahko dražijo dihalne poti in povzročajo alergijske reakcije. Poleg tega sesanje pomaga pri odstranjevanju umazanije in bakterij, ki se nabirajo na površinah in lahko prispevajo k širjenju bolezni. Z rednim sesanjem posledično skrbimo tudi za čistost zraka, ki ga dihamo. Sesanje je tako nujno vsaj enkrat tedensko, na mesečni ravni pa je priporočljivo globinsko posesati tudi oblazinjeno pohištvo in vzmetnico.
Poznamo najrazličnejše vrste sesalcev, od robotskih do vodnih, včasih pa se zgodi, da po sesanju v prostoru ostane neprijeten vonj po zatohlem. Če ga zaznate, najprej preverite, kaj se dogaja s filtrom sesalca. Če sta vrečka oziroma rezervoar za prah polna, ju zamenjajte oziroma izpraznite, pomembno pa je tudi, da redno menjate oziroma čistite tudi sam filter. Pri tem seveda upoštevajte navodila, ki jih navaja proizvajalec naprave.
Na družbenih omrežjih pa smo naleteli na bližnjico, kako lahko poskrbimo, da bo po končanem sesanju v našem stanovanju dišalo. Avtor zgornjega posnetka je čez filter, skozi katerega kroži zrak, potresel ščepec cimeta. Droben prah tako kroži čez napravo in se širi po prostoru in tako prekrije neprijetne vonjave po zatohlem.