Na strmini pred Velikim vrhom nad Jezerskim so z zadnjih mesecih na veliko sekali in odvažali hlodovino. Uradno gre za pomladitvene ukrepe, po mnenju planincev in strokovnjakov, ki opozarjajo na nevarnost erozije ob prvem obilnejšem deževju, pa prej za barbarsko uničevanje gozda. Sečnjo je sklad opravili na območju, kjer je že pred tem obstajala znatna verjenost snežnih plazov.
Na golosek je prvi opozoril Andrej Pečjak, varuh gorske narave Planinske zveze Slovenije (PZS). »Zemljišče je dobesedno porazirano. Za nikakršno pomlajevanje ne gre, ampak navadni golosek. Že pred približno štirimi leti so skoraj do golega posekali območje pod zahodno steno Velikega vrha. Toda takrat so pustili nekaj rastlinja in petmetrskih dreves. Zdaj pa je golosekov že več in se postopno bližajo Jezerskemu. V istem gozdu, ki je že v gorskem svetu, so enega za drugim naredili pet ali šest golosekov, velikih 300 krat 100 metrov, ostali so le kupi lubja in vej ter goličava, kjer so očitne sledi erozije. Morda se motim, ker nisem gozdar, naj stroka pove svoje...« pravi sogovornik.
Kakšne so omejitve goloseka pri nas in koliko hektarjev gozda so posekali na območju Jezerskega, si lahko prebrete v današnji tiskani izdaji Dela ali na www.delo.si.