Sončna elektrarna v BTC sicer proizvaja električno energijo že od januarja letos in jo oddaja v omrežje. Kakor je ob odprtju poudaril predsednik uprave BTC Jože Mermal, bo okolje razbremenila za približno 700 ton ogljikovega dioksida; vsaka kilovatna ura električne energije, proizvedena s sončno elektrarno, pomeni prihranek 0,7 kilograma emisij ogljikovega dioksida v ozračje. Zmanjševanje vplivov na okolje je tudi eden izmed ključnih ciljev, ki si jih je vodstvo BTC zastavilo v okviru izvajanja projekta Ekoindeks. Tega so leta 2007 vzpostavili kot poslovni model, prvi tovrstni podjetniški projekt pri nas – z njim ne merijo le uspešnosti svojih okoljskih naporov, ampak tudi uspešnost celotnega poslovnega sistema BTC. Posebej so pozorni na ravnanje z odpadki, vodo in zrakom, na učinkovito rabo energije ter zagotavljanje varnosti obiskovalcev in premoženja. Družba je v okoljevarstvene projekte v zadnjih desetih letih vložila 30 milijonov evrov.
Z električno energijo, ki jo proizvajajo fotovoltaični moduli, nameščeni na 13.000 kvadratnih metrih dveh streh Logističnega centra BTC, bi lahko preskrbeli približno 300 slovenskih gospodinjstev. Dobrih 2,4 milijona evrov vredna naložba v sončno elektrarno, ki je med petimi največjimi v Sloveniji in daleč največja v Ljubljani, se bo po besedah predsednika uprave BTC povrnila v enajstih do dvanajstih letih.
Maja nameravajo odpreti še sončno elektrarno na novem nebotičniku Kristalna palača, kjer so v južno pročelje stolpnice vgrajeni sistemi za proizvodnjo elektrike iz sončne energije, celotna stolpnica pa je zgled energetsko učinkovite gradnje, še pravijo v družbi BTC.