Že več kot pet let ekipa 150 inženirjev in strokovnjakov preizkuša materiale rastlinskega izvora, ki se jih da reciklirati, a ustreznega od plastike za zdaj še ni našla. Podpredsednik danske multinacionalne Tim Brooks je pojasnil, da med drugim preizkušajo tudi biopolietilen (plastika, narejena iz etanola, ki ga pridobivajo iz sladkornega trsa). Prvi prototipi so bili sicer prava polomija, saj so se kocke iz bioplastike tako močno sprijele, da so potrebovali posebno orodje, da so lahko ločili drugo od druge.
PREBERITE ŠE: LEGO NA DOBRI POTI DO KOCK IZ BIORAZGRADLJIVE PLASTIKE
»Težavo predstavlja tudi barvanje kock iz drugih materialov, saj so kocke različnih odtenkov, nekatere se bolj svetijo kot druge, pa tudi zvok ni enak,« je medijem pojasnil Brooks.
V Legu letno porabijo za izdelavo svojih legendarnih kock kar 90 tisoč ton plastike. Prvi korak v smeri zmanjševanja porabe plastike bodo naredili s prenehanjem uporabe plastičnih vrečk, v katere so zaviti sklopi kock v paketih. Za to so se odločili, ko so prejeli več pisem zaskrbljenih otrok. Od prihodnjega leta naprej bodo plastične vrečke nadomestile papirnate. V celoti naj bi bile zamenjane do leta 2025.
PREBERITE ŠE: NAREDI SAM: KAKO POZABLJENIM KOCKAM PODARITI NOVO ŽIVLJENJE?
Izvršni direktor Niels B Christiansen je dejal, da ideje za prihodnost črpajo pri otrocih. Ti jih navdihujejo, da je čas za spremembe.