Setveni koledar

Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Ureditev okolice

Te stvari morate vedeti, če imate doma montažni bazen

Poletje je še bolj zabavno, če pred hišo stoji bazen, vroče dni na vrtu pa je tako lažje preživeti.
Foto: Varavin88/Shutterstock
Foto: Varavin88/Shutterstock
23. 7. 2021 | 08:56
22. 10. 2024 | 14:51
3:09

V Sloveniji ne najdemo veliko vgradnih bazenov, zato pa je iz ptičje perspektive nad našo pokrajino moč opaziti toliko več montažnih različic. Veliko trgovcev, ki so dobro založeni z vrtno opremo, ponuja najrazličnejše možnosti za poletno osvežitev, a čeprav se zdi montažni bazen nadvse preprosta in ugodna rešitev za plavanje na domačem vrtu, sčasoma lahko z njim pridejo tudi težave, če ga ne vzdržujemo pravilno. Pa veste, kako skrbeti zanj?

PREBERITE ŠE: 9 POGOSTIH VPRAŠANJ GLEDE MONTAŽNIH BAZENOV

Redno preverjajte pH

Z vrednostjo pH ocenimo, kako kisla ali bazična je voda v našem bazenu. Nižji kot je pH, bolj je bazen zavarovan pred algami in bakterijami, a ker moramo na prvo mesto postaviti zdravje svoje kože, vrednost ne sme pasti prenizko. Priporočljivo je, da se kopamo v vodi, katere pH znaša med 7.2 in 7.6. Pri vrednosti 7 je voda nevtralna, višji, kot je pH, bolj verjetno je, da se bodo v njej zaredile alge. Če boste s pH lističi redno preverjali vrednost pH-ja vode, boste lahko s pripravki sproti uravnavali vsebino bazena in se tako izognili, da bi namesto modrine v njem zagledali sluzaste zelene površine.

Postavitev bazena

Preden se odločite za nakup montažnega bazena, dobro premislite, kje na vašem vrtu bi bilo primerno mesto zanj. Že res, da bi pod drevesom lahko v bazenu uživali v senci, a odpadlo listje se bo začelo nabirati na gladini vode in kmalu se vam ideja o senčnem namakanju ne bo več zdela dobra. Bazen zato raje postavite na čim bolj odprt del vrta, kjer bo odmaknjen od zelenja in drugih motečih dejavnikov.


Pokrivanje

Verjamemo, da v bazenu ne boste preživeli celega poletja, zato poskrbite za kakovost vode v njem. Da se med tem, ko nihče ne čofota v vodi, ne bi v njej nabirala umazanija, listje in utopljen mrčes, bazen prekrivajte. To lahko storite z različnimi folijami ali ponjavami, obstajajo pa tudi tende in nadstreški, ki so namenjeni prav v ta namen.

Previdno s klorom

Večinoma čistočo bazenov vzdržujemo z vnašanjem klora, a z njim morate ravnati previdno. Priporočen odmerek v vodi naj ne presega 1 do 2 ppm na liter. Če pa so se vam v bazenu že zaredile alge, lahko odmerek enkratno povečate na 3 ppm na liter. Če bo v vodi klora preveč, bo bazen oddajal močan in neprijeten vonj, dražil pa bo tudi vašo kožo.

PREBERITE ŠE: 5 HIŠ Z NAJLEPŠIMI BAZENI

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine