Setveni koledar

Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Živali

10 nasvetov za opremljanje doma, v katerem živijo hišni ljubljenčki

Nakup pohištva za hišo, v kateri ne živijo hišni ljubljenčki, in za tisto, v kateri jih je na kupu več, se precej razlikuje. V razmislek je treba vzeti možnost, da se hišnemu ljubljenčku pripeti nesreča, da vam lahko opraska tla ali pogrize rob omare ter da najbolje spi na udobnem družinskem kavču. Notranji oblikovalci pri housebeautiful.com svetujejo, ko opremiti svoj dom, če si boste prostore delili s psi in mačkami.
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
T. S. P.
4. 8. 2018 | 08:05
22. 10. 2024 | 03:47
4:31

Oblazinjeno pohištvo

Pri oblazinjenemu pohištvu bodite previdni pri izbiri blaga. Izberite takšno, na katerem se ne bo nabirala dlaka. Izogibajte se žametu, moherju, velurju in chenilleju. Tudi blago, ki se hitro strga (svila), ni dobra izbira. Poiščite gladko blago, usnje ali umetno usnje. Kakovost naj bo višja, da bo blago preneslo tudi pasje ali mačje kremplje.

Pohištvo ni igrača

Če boste izbrali pohištvo, ki ima izpostavljene dele iz lesa, bi se jih kakšni nagajivi kužki ali pa starejši psi znali lotiti. Izogibajte se pohištvu, ki ima nekatere dele pletene, iz ratana ali sisala. Izberite raje tisto, kjer so izpostavljeni deli kovinski ali iz kroma, saj se jim bodo psi izogibali in za igro raje poiskali kakšno igračo.

Tla

Če imate radi lesene tlake, potem se izognite nakupu takšnih, ki bi jih pasji kremplji lahko hitro poškodovali ali pa umazali. Raje izberite leseni tlak iz bolj odpornega lesa (hrast). Boljša izbira za hišo s psom so kakovostnejši laminat, kamen in keramične ploščice. Slednje bodo kosmatincem pomagale lažje preživeti vroča poletja.

Prostor za igro

Vsak pes potrebuje nekaj minut igre na dan. Če mu ne pustite, da bi tekel po celi hiši, potem jasno določite prostor, kjer je igra dovoljena. Igrače vedno pospravite, a nekam, kjer jih boste hitro našli.

Čista kuhinja

Če bi radi imeli čisto kuhinjo, tudi če vam med kuhanjem vedno družbo dela pes ali mačka, potem pospravljajte sklede s hrano. V času hranjenja skledo postavite na tla in jo nato pomijte ter pospravite. Skledo z vodo postavite v kot v kuhinji, saj jo morajo imeti psi in mačke vedno na voljo.

Stene brez dlak

Na stene ne lepite tkanine, na kateri bi se lahko nabirala dlaka. Izberite raje svetleče ali pol svetleče barve, zaradi katerih bodo vaše stene vedno videti čiste.

Prestol za kraljico ali kralja

Pasja ali mačja postelja je nujna oprema v vsakem domu, v katerem živi hišni ljubljenček. Izogibajte se nakupu cenenih pasjih postelj, ki ne bodo v stilu z vašo notranjo opremo. Bolje je, če v nakup pasje postelje ali ležišča vložite nekaj več denarja. Na takšen način boste lahko izbrali tisto, ki bo sledila rdeči niti notranje opreme in bo dovolj kakovostna za pogosto uporabo.

Blatna soba

Vrnitev s sprehoda, kjer si je vaš pes privoščil tudi skok v blatno lužo, zna biti stresna. Če vhodna vrata vodijo neposredno v dnevno sobo ali stanovanje, je najbolje razmisliti o ureditvi blatne sobe ali pa si pred vhodna vrata namestite brisačo, robčke in vse kar potrebujete, da brez madežev pridete vsaj do kopalnice.

Odprta okna

Vaši hišni ljubljenčki radi kukajo skozi okno, da opazujejo okolico, opozorijo tiste, ki so se preveč približali hiši, in lažje čakajo na vašo vrnitev domov. Če imate psa, na okna ne obešajte težkih in debelih zaves. Raje izberite tanke zavese, ki jih bodo s svojo glavo lahko odmaknili. V primeru žaluzij pa jih pred odhodom v službo ne pozabite dvigniti.

Varna hiša

Ko iščete opremo za svoj dom, se izogibajte zelo nizkim mizam, svečam, kozarcem in drugim lomljivim stvarem na višini pasjega repa. Zavedajte se, da psi svoje okolice nimajo vedno pod nadzorom in da včasih po nesreči naredijo kakšno neumnost.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine