Na upravi opozarjajo, da kadar je žival izpostavljena zelo visokim temperaturam in visoki zračni vlažnosti, lahko pride do resnih okvar njenega zdravstvenega stanja oziroma toplotnega udara. Znaki slednjega so pospešen in šibak srčni utrip, oteženo dihanje, modrikaste sluznice, drhtenje, krči, opletajoča hoja, nezavest ali celo pogin. V takem stanju je treba žival nemudoma premakniti v zračen prostor ali senco in jo ohlajati z vodo, glavo pa jih dvigniti. Ko živalohladimo, poiščemo najbližjo veterinarsko pomoč.
Da bi se izognili visokim dnevnim temperaturam pri prevozu, na upravi priporočajo, da je živali najbolje prevažati ponoči. V primeru, da pot vključuje kraje, kjer so predvideni zastoji, še posebej v visoki turistični sezoni, se je dobro pozanimati o predvidenih čakalnih dobah ter načrtovati pot na način, da se čakanju kar se da izognemo.
Vozilo je treba vedno parkirati v senci, če je le mogoče pravokotno na smer gibanja vetra, tako da se še dodatno poveča izmenjava zraka v vozilu. V primeru dolgih voženj je treba poskrbeti za to, da imajo živali vedno na voljo dovolj sveže vode.
PREBERITE ŠE: Kako psa zaščititi pred poletno vročino?