Čeprav nekateri psi lahko poskušajo piti slano vodo, ta v večjih količinah ni priporočljiva. Slana voda vsebuje višjo koncentracijo soli, kot je primerno za pasji organizem. Pitje slane vode lahko povzroči dehidracijo, neravnovesje elektrolitov in težave s prebavili. Uživanje prekomernih količin slane vode lahko celo ogrozi življenje psa. Pomembno je, da psu zagotovite svežo in čisto vodo med obiskom plaže, saj boste s tem preprečili, da bi se želel odžejati z morsko.
PREBERITE ŠE: PSI POLETI: POMOČ V VROČIH DNEH JE LAHKO TUDI HLADILNA BLAZINA
Izpiranje psa po tem, ko je bil v slani vodi, je priporočljivo. Slana voda namreč lahko izsuši kožo in dlako psa, kar lahko povzroči draženje in nelagodje. Poleg tega lahko ostanki soli na dlaki prispevajo k temu, da se le-ta vozla in zapleta. Po morski avanturi psa zato temeljito izperite s svežo vodo, da odstranite morebitne ostanke soli. S tem boste ohranili zdravje kože in dlake ter preprečili morebitne težave, ki bi se lahko pojavile pri negi dlake.
Čeprav kratko potapljanje psa v morsko vodo običajno ne povzroča škode, ni priporočljivo, da ga kopate izključno v slani vodi. Slana voda nima potrebnih sestavin, ki jih najdemo v šamponih in milih za pse, kot so uravnotežen pH in nežna čistilna sredstva. Uporaba slane vode kot edinega čistilnega oziroma negovalnega sredstva lahko poruši naravno ravnovesje kože in dlake psa, kar vodi v suhost in draženje. Ko se odločimo psa okopati, je najbolje uporabiti svežo vodo in izdelke, namenjene negi pasjega kožuščka in dlake.
Še nekaj nasvetov