Setveni koledar

Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Živali

Kako poskrbeti, da psu v avtu ne bo slabo?

Vsakega psa moramo prej ali slej nekam peljati z avtomobilom. Kako poskrbeti, da bo psu vožnja minila čim manj stresno in mu v avtu ne bo postalo slabo? Strokovnjaki svetujejo, da je psa na vožnjo treba privaditi postopoma, poskrbeti pa moramo, da vozimo čim bolj mirno in da se kosmatinec v avtu počuti varnega.
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
T. S. P.
8. 8. 2019 | 11:47
22. 10. 2024 | 07:43
2:15

Ko opazimo, da se pes v avtu med vožnjo veliko slini, pogosto oblizuje, joka in se oglaša ter ne more biti pri miru, mu je med vožnjo najbrž neprijetno ali celo slabo. Tudi z drugimi znaki in telesno govorico nas bo pes opozoril, da se ne počuti dobro. Če mu ne bomo pomagali že prej, bo sledilo bruhanje ali celo tekoče blato.

Vožnja z avtomobilom naj bo čim manj stresna. Poskrbeti moramo, da je kabina ohlajena in da ni glasnih ter motečih zvokov. Štirinožci se včasih prestrašijo, ko vžgemo avto, zato je pomembno, da jih že zgodaj navadimo na ta zvok. Voziti moramo čim bolj sproščeno in tekoče. Pri zavijanju moramo biti obzirni do potnikov v avtu, na daljših poteh pa se moramo večkrat ustaviti. Med postanki naj si pes pretegne noge, popije nekaj vode in se olajša.

PREBERITE ŠE: VIDEO: Najbolj varen način za prevoz psov


Pes naj ima v avtu dovolj prostora, da mu bo med vožnjo udobno, a naj bo zaprt v transportni boks, ki mu bo zagotovil več varnosti v primeru trka. Pred vožnjo psa ne hranite, temveč prilagodite urnik hranjenja, saj je slabost pogosto tudi posledica polnega želodca.

Avtomobil naj hišnemu ljubljenčku predstavlja udoben kotiček. Vožnje naj se končajo z nagrado: dobrim sprehodom, zanimivim krajem, potokom ali travnikom, kjer se lahko z njim dolgo igrate.

PREBERITE ŠE: Pasti neustreznega prevoza psov

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine