Dobrodelna organizacija, ki se bori za dobrobit živali, Dogs Trust, je opravila raziskavo, v okviru katere je preiskovala vpliv ukrepov v zvezi s preprečevanjem širitve okužb s covid-19 na pse. 26 odstotkov vprašanih (od 6000 anketiranih) je izpostavilo težave v vedenju svojih psov. Med drugim so kot problematične navedli predvsem: lajanje, grizenje in cviljenje.
PREBERITE ŠE: Hišnih ljubljenčkov ne zapuščajte, raje jim pomagajte najti nov dom
Lastniki so opazili, da njihovi psi zahtevajo več pozornosti, kar 82 odstotkov lastnikov pa je izpostavilo, da so njihovi psi cvilili ali lajali, če jim niso posvečali dovolj pozornosti. 54 odstotkov vprašanih jih je dejalo, da se jim je pes umikal ali se pred njimi skrival. Okoli 41 odstotkov vprašanih je izpostavilo, da jim je pes neprestano sledil.
Življenjski ritem in dnevne rutine so se letos od marca do junija postavile na glavo – a ne le ljudem, temveč tudi hišnim ljubljenčkom. In medtem, ko so bili nekateri psi veseli, da so njihovi lastniki več doma, so bili drugi v stresu, ker je bilo omejeno njihovo gibanje, v polni hiši ali stanovanju pa so težko našli miren kotiček.
Poleg sprememb v vedenju in ločitvene stiske, ki so bile posledice ukrepov v zvezi s covid-19, se v organizaciji Dogs Trust zdaj bojijo še navala zapuščenih psov, ko se bo življenje vrnilo v stare tirnice. V Veliki Britaniji je trenutno ogroženih kar 40 tisoč ljubljenčkov, ki so dom našli v času koronavirusa, zdaj pa bi ga lahko hitro izgubili.
PREBERITE ŠE: Cene kužkov v Veliki Britaniji močno poskočile