Setveni koledar

Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Živali

To sadje naj bi bilo učinkovito orožje proti invaziji polžev, se strinjajo na družbenih omrežjih

Gotovo ste že zasledili informacijo, da je letos situacija s polži precej kritična. Če tega niste opazili na svojem vrtu, vam je zagotovo potarnala soseda ali je o tem govoril sodelavec. Ali pa ste kakšen članek na to temo zasledili vsaj na spletu.
Foto: MakroBetz/Shutterstock
Foto: MakroBetz/Shutterstock
10. 6. 2024 | 09:36
22. 10. 2024 | 21:53
2:56

Morda se kritična situacija sliši nekoliko pompozno, a prepričani smo, da se zdi njena uporaba smiselna vsakemu, ki v zadnjem času cele dneve bije bitko s polži, ki mu vztrajno odžirajo dragoceni pridelek. Tudi mi smo letos o invaziji polžev že pisali, in ker se z njimi na vrtu borimo tudi sami, smo precej časa brskali po spletu, da bi našli kakšno novo idejo, ki bi nam pomagala obraniti domačo solato. 

Preberemo, da obstaja malo morje trikov in zvijač, pa tudi strupov. Večino prvih že poznamo, uporabi slednjih bi se radi izognili. Zlepa pa le najdemo nasvet, ki se sliši izjemno zanimivo in prav nič škodljivo za okolje. Nekdo na družbenem omrežju Facebook je namreč predlagal, da na vrt položimo kos lubenice. Polži naj bi jo namreč imeli izjemno radi in tako naj bi sočen poletni sadež deloval kot nekakšna past, predvidevamo. Uporabnica družbenih omrežij je zapisala, da je pustila kos lubenice na dveh mestih v bližini vrta in polži naj bi od takrat naprej pustili njeno solato na miru.

PREBERITE ŠE: KOLUMNA JERNEJE JOŠAR: IN POLŽEV NI VEČ


Lubenice, menda tudi melone in pomaranče

Pod objavo se je vsul val komentarjev, med njimi precej nejevernih ljudi, pa tudi precej takšnih, ki so trdili, da so se trika poslužili tudi sami in preverjeno deluje. Zadevo smo se odločili še nekoliko raziskati in na spletu zasledili nekaj vrtnarskih spletnih strani, ki uporabo lubenice v boju s polži prav tako zagovarjajo. 

Na portalu Homes and Gardens namreč priporočajo, da lubenice izdolbemo, jih postavimo na vogale vrta in tam pustimo čez noč. Vanje se bodo nabrali sladkosnedi polži, naslednji dan pa jih bomo skupaj s pastmi preprosto odstranili. Delovale naj bi tudi melone in celo pomaranče. Sladki grižljaji naj bi polže namreč tako premamili, da bodo na solato preprosto pozabili.

Zadevo bomo v prihodnjih dneh prav gotovo preizkusili tudi na domačem vrtu, vabimo pa vas, da svoje izkušnje delite tudi v komentarjih na našem Facebook profilu.

---

MORDA VAS ZANIMA TUDI: Resnica o jedilnih vrtnicah

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine