Pasje ute DogSpot štirinožnim kosmatincem omogočajo čakanje v prijetno hladnem in senčnem prostoru. Lastniki ute lahko rezervirajo in odklenejo vratca s pomočjo aplikacije za mobilne telefone – na podoben način kot deluje Uber. Rezervacijo morajo oddati najmanj 15 minut pred uporabo. Ko je pasja uta odklenjena, pes pa leži v prijetno ohlajenem prostoru, lastniki zaprejo sprednja prozorna vratca in psa prek telefona ter kamer v uti neprestano spremljajo.
Za uporabo klimatiziranih ut, ki stojijo pred trgovinami in restavracijami v Kaliforniji, Severni in Južni Karolini ter na Floridi, lastniki psov odštejejo 25 centov na minuto oziroma 17 evrov za mesečno naročnino. »Psi v utah v povprečju ostanejo okoli 15 minut,« je pojasnila ustanoviteljica DogSpota Chelsea Brownridge. »Ravno za tako kratke postanke so bile ute oblikovane. Z njimi v popolnosti izkoristite aktivno življenje s psom in kosmatincu omogočite, da mu je čim bolj udobno,« je dodala.
Na idejo o klimatiziranih pasjih utah je Chelsea prišla, ko je iz zavetišča posvojila svojega psa Winstona. »Winston ima ogromno energije, zato gremo z njim pogosto na sprehod. Zelo hitro sem ugotovila, da se pojavijo težave, ko moramo obiskati trgovino ali skočimo nekaj pojest v restavracijo. Vsak dan imaš ogromno opravkov, a jih s psom preprosto ne moreš opraviti, ker v New Yorku psi nikjer nimajo vstopa,« je dodala. V mestih, kjer ni možnosti, da bi vse opravke opravili peš, pa veliko psov na lastnika počaka v avtomobilu. V vročini pa je že 10 minut dovolj, da se temperatura v notranjosti avtomobila dvigne do nevzdržne.
S soustanoviteljem podjetja Toddom Schechterjem sta v Brooklynu postavila nekaj prototipov klimatiziranih pasjih ut in zelo kmalu zabeležila 1000 naročnikov. Ute imajo vgrajen samočistilni sistem, dodatno pa jih očistijo še z UV svetlobo in ročnim čiščenjem. Pozimi imajo ute ogrevano dno.