Kot so poudarili na Mestni občini Ljubljana (Mol), je tudi julijski program v Točki.Zate. pred mestno hišo zasnovan zelo pestro, saj se bodo obiskovalci lahko seznanili s favno in floro v Ljubljani, od metuljev, netopirjev, dvoživk, ptic in divjih opraševalcev pa vse do čebel.
Julijski program bodo danes ob 17. uri začeli z uvodnim predavanjem Maruške Markovčič in Marjane Jankovič z mestnega oddelka za varstvo okolja, na katerem bosta govorki poudarili pomen biotske raznovrstnosti in čebel za našo prestolnico.
Praktične delavnice, na katerih bodo otroci in odrasli izdelovali gnezdilnice za ptice, domovanja za divje čebele in čmrlje, herbarij in še marsikaj, bodo potekale še po drugih koncih mesta, so zapisali na Molu. Aktivnosti bodo organizirali tudi v Četrtnih skupnostih Rudnik in Rožnik, ki sta v tem mesecu zeleni ambasadorki.
Sobote bodo tokrat popestrili tržni dnevi, na katerih si bodo meščani lahko nakupili certificiran ljubljanski med za jesenske dni, v okviru programa se bodo mimoidočim predstavile tudi tri čebelam najbolj prijazne občine lanskega leta, in sicer Ljubljana, Idrija in Laško, so izpostavili na Molu.
V Ljubljani je že lani v okviru aktivnosti Zelene prestolnice Evrope zaživela Čebelja pot, ki povezuje že 29 različnih ponudnikov medu in medenih izdelkov. Meščani jo bodo lahko podrobneje spoznali na predstavitvah v Točki.Zate., ob tem pa bodo na občini predstavili aktivnosti v zvezi z urejanjem čebeljih stojišč na zemljiščih v lasti Mola.
Svoje predloge stojišč so v sodelovanju z občino pripravili tudi študenti ljubljanske fakultete za arhitekturo, njihovi predlogi bodo od 14. do 17. julija na ogled v Točki.Zate..
V okviru julijskega programa si bodo lahko obiskovalci v Mestni hiši od 18. do 31. julija ogledali tudi razstavo o biotski raznovrstnosti v Ljubljani z naslovom Naš dom je brez hišne številke - redke in ogrožene rastlinske živalske vrste v mestu.