Pri kuhinjskih in kopalniških armaturah ima vseskozi pomembno vlogo oblikovanje. Na to področje se je podal tudi sloviti Philippe Starck in do zdaj zasnoval kar nekaj pip za kopalnice in kuhinje. Starck vedno znova preseneti s svojimi zamislimi, tako je tudi pri pipah po prepričanju mnogih ustvaril nove presežke. Eden od njih je nenavadna pipa iz kristalnega stekla, prosojnega materiala, skozi katerega se vidi, kako priteče voda.
Ta pipa je namenjena za kopalniški umivalnik, po inovativnih oblikah pa ne zaostajajo niti kuhinjske armature, pod katere se podpisujejo tudi druga znana imena iz sveta oblikovanja. V zadnjem času so v ospredju zlasti zaradi cele palete odtenkov, ki jih ponujajo proizvajalci. Na primer v črni, beli, bakreni ali zlati. Po videzu so ravnih geometrijskih oblik, njihove funkcije pa so vse prej kot minimalistične. Narava in voda sta neizmeren vir navdiha in tako pipe posnemajo pršenje dežnih kapljic, prelivanje vode in slapove, hkrati pa sledijo visokim ekološkim standardom.
Pri kuhinjski armaturi je pomembno zlasti, da je uporabna in ustreza našim potrebam v kuhinji. Poznamo enoročne oziroma mešalne, pri katerih temperaturo in pretok vode reguliramo samo z eno roko, klasične dvoročne, ki imajo za vročo in mrzlo vodo ločeni ročici, ter senzorske, pri katerih je odpiranje in zapiranje vode ter uravnavanje temperature vodeno senzorsko, običajno na dotik. Veliko sodobnih kuhinjskih armatur ima tudi izvlečno prho, ki olajša splakovanje, na primer zelenjave v pomivalnem koritu. Seveda pa so tu še tehnično dovršene različice, ki omogočajo celo pripravo čaja z vrelo vodo neposredno iz pipe. Druge imajo možnost vgradnje filtra, ki vodo očisti vseh primesi. Večino novih armatur zaznamujeta skrb za okolje in varčevanje z vodo.
Pomivalna korita so še vedno najpogosteje iz nerjavnega jekla, vendar tudi na tem področju obstajajo druge možnosti za ljubitelje barv in tiste, ki si želijo v kuhinji monokromatskega videza, ko se pomivalno korito zlije z delovno površino oz. pultom. Korito iz nerjavnega jekla ima lahko gladko ali matirano izvedbo. Poleg standardnega srebrnega kovinskega odtenka so lahko pomivalna korita iz nerjavnega jekla tudi v zlatem, antracitnem, bronastem in trendovskem bakrenem odtenku.
Potem so tu še korita iz kompozitnih mas, v katerih so granitni delci povezani z akrilnim vezivom, tudi ta so trdna in toplotno odporna, v zadnjem času so na voljo še korita iz kaljenega stekla, keramike, različnih poliestrskih mas ali iz kombinacije različnih materialov.
Ko razmišljamo o nakupu pomivalnega korita, moramo razmisliti, kako veliko naj bo, kako ga bomo najpogosteje uporabljali in kako se po materialu ujema s pultom ter drugimi kuhinjskimi elementi. Poleg kvadratnih obstajajo tudi okrogla in ovalna ter celo nepravilnih oblik, prav tako lahko izbiramo med enojnim ali dvojnim z odcejalno površino ali brez nje ter med različnimi globinami. Izvedba z dvema enako velikima koritoma bo zavzela kar precej prostora, pogostejša izbira je eno korito z odcejalno površino. Večina pomivalnih korit je reverzibilnih, kar pomeni, da je vseeno, ali odcejalno površino obrnemo na levo ali desno stran. Na izbiro je tudi precej dodatne opreme, kot so odcejalna mreža, integrirana rezalna deska, dozirnik detergenta s pipico in podpultno posodico, izvedbe korita z integriranim sistemom za ločeno zbiranje odpadkov.
Korito je v spodnji niz omaric lahko vgrajeno na več načinov. Na primer, nasadna se vgrajujejo kot zgornji zaključni element omarice. Druga možnost so vsadna korita, vstavljena v izrez pulta, tretja pa popolnoma vsadna, ki se vgradijo v pult iz vodoodpornega materiala, tako da je njihov zgornji rob v ravnini s kuhinjskim pultom. V tem primeru je delovna površina brez robov. Četrta možnost so vgradna korita, ki se namestijo s spodnje strani kuhinjskega pulta, ta pa prekriva njihov rob, tako da z zgornje strani ni razmejitvenih robov.