2. Salonska miza v bidermajerskem slogu je nastala v sredini 19. stoletja. Izdelana je iz orehovega furnirja z intarzijami (Antikvitete Lipovec).
3. Bidermajerska konzolna miza iz orehovega furnirja je iz prve polovice 19. stoletja. Na njej je kaminska ura iz druge polovice 19. stoletja, narejena iz marmorja in medenine (Antikvitete Lipovec).
4. Neobaročno ogledalo, izdelano okrog leta 1930. Gre za leseno ogledalo, ki je ročno rezljano, delno srebreno in delno zlateno. Postavite ga lahko v dnevno sobo (Galerija Ažbe).
5. Intarziran trebušast predalnik v baročnem slogu z začetka 20. stoletja. Izdelan je iz orehovega furnirja in z bogatimi intarzijami iz drugih vrst lesa, okovje je medeninasto (Restavratorstvo Nastran).
6. Pisalni predalnik iz leta 1910. Izdelan je bil v severni Italiji v beneškem neobaročnem slogu. Umestite ga lahko v spalnico ali postavite na hodnik (Galerija Ažbe).
7. Mizica, ki je izdelana v tehniki pietra dura (to je izraz za mozaični okras, ki ga sestavljajo marmor in poldragi kamni), Firence, na prelomu 19. in 20. stoletja, les, pozlata, poldragi kamni. Tehnika se je razvila v Italiji in se še posebej razcvetela v Firencah. Na spodnji strani miznega dna je ohranjena originalna nalepka delavnice G. Ugolini iz Firenc, ki je mizico izdelala (Antikvitete Novak).
8. Komplet štirih zložljivih mizic so izdelali v avstrijski tovarni pohištva Thonet na Dunaju leta 1904. Thonetovo delavnico je ustanovil Michael Thonet (1796–1871), ki je v tridesetih letih 19. stoletja začel izdelovati pohištvo iz lepljenih ukrivljenih lesenih letev. Njegovo pohištvo iz lahkega, a močnega lesa, ukrivljenega nad vročo paro, je bilo zelo priljubljeno, saj je ta posebna tehnika izdelave omogočila nov, eleganten, lahkoten in udoben dizajn (Antikvitete Novak).
Arhiv revije Deloindom+.