Finsko zagonsko podjetje, ki sta ga leta 2010 ustanovila Samu Hällfors in Vesa-Matti Marjamäki, je sprva zaznalo potrebo po majhni zvočno izolirani kabini, ki bi zaposlenim v poslovnih prostorih odprtega tlorisa zagotovila mir in nekoliko intimnosti za telefoniranje, v pandemičnem letu, ki je ponovno vzpostavilo potrebo po osebnem delovnem prostoru, pa je izdelek nadgradilo v tehnološko dovršeno kapsulo.
PREBERITE ŠE: VIDEO: NASVETI ZA SESTANKOVANJE PREK SPLETA
Najnovejšo različico videokonferenčne kapsule, povezane v komunikacijsko omrežje, ki omogoča takojšnjo povezavo s tistimi, ki niso v pisarni, bodo v podjetju sproti dopolnjevali v skladu s potrebami uporabnikov oz. spremenjenimi delovnimi okoliščinami.
Osnovna različica modularne delovne postaje, ki po mehko zaokroženih vogalih spominja na kiosk slovenskega oblikovalca Saša Mächtiga K67, je namenjena eni osebi. Sedež in računalniško mizico v njej je mogoče prilagoditi, nastaviti naslone za roke, lahko se tudi ergonomsko prilagodi stoječemu delu. V večjih kapsulah, namenjenih dvema ali več osebam, so sedišča nameščena tako, da med njimi ni manj kot 1,8 metra razdalje.
Oglejte si, kako so si delovne kotičke uredili nekateri naši bralci, ki z njimi sodelujejo v nagradnem natečaju. Morda dobite kako idejo ...
PREBERITE ŠE: DOSTOP DO SPLETA: KABELSKA POVEZAVA JE ZANESLJIVEJŠA OD BREZŽIČNE
Pametne inštalacije in aplikacije, s katerimi je opremljena delovna postaja, omogočajo, da uporabnik na daljavo ali v kabini prek zaslona na dotik nadzoruje rezervacije terminov, vanje lahko integrira svoj digitalni koledar, v prostih terminih pa lahko ravna tudi povsem »analogno«. Ko takrat stopi skozi vrata, se kapsula samodejno rezervira zanj, ko se približa čas naslednje rezervacije, pa uporabniški vmesnik na zaslonu prikaže opozorilo. Dodatna oprema vključuje tudi brezžično polnjenje telekomunikacijskih naprav, vhode za različne vtičnice in USB ključke; pretok zraka lahko nadzoruje sama naprava ali uporabniki …