1. Računalnik
Ker čistilo za okna vsebuje kemikalije, ki bi lahko poškodovale občutljive elektronske delce v prenosnem računalniku, ga ne smemo uporabljati za čiščenje ekranov ali tipkovnic. Najboljša izbira za čiščenje prenosnih računalnikov in ekranov je mehka krpa iz mikrovlaken in destilirana voda.
2. Stik s kožo
Čistilo za okna vsebuje amonijak, ki lahko poškoduje kožo, zato moramo paziti, da med čiščenjem umijemo izpostavljene dele kože.
3. Mešanje z belilom
Čistila vsebujejo kemikalije, ki so varne za uporabo, a le, če jih ne mešamo z drugimi. Če bi zmešali čistilo za okna in belilo, bi se tvoril strupeni plin kloroamin.
4. Granitna površina
Čistila za okna ne smemo uporabljati na granitnih ali marmornatih površinah. Čistilo bi lahko za seboj pustilo madeže in poškodovalo zaščitni sloj na površini. Za granitne in marmorne površine potrebujemo posebno čistilo.
5. Televizija
S čistilom za okna ne smemo čistiti televizijskega ekrana. Najbolje je, da ga obrišemo s suho krpo iz mikrovlaken.
6. Surov les
Če imamo police iz lesa, ki ni polakiran, potem se izogibajmo uporabi čistila za okna. Ta bi za seboj lahko pustil madeže, ki se jih bo težko znebiti.
7. Avtomobilsko steklo
Med čiščenjem avtomobila v roke zelo hitro vzamemo čistilo za okna. A izbira ni ravno najboljša, saj bo na avtomobilskem steklu čistilo pustilo madeže, ki bi lahko vplivali na omejen vid med vožnjo.