V prvem primeru sem zaprla en prehod, ki povezuje kuhinjo z dnevno sobo, saj dva nista potrebna, in tako pridobila tudi več prostih stenskih površin. Za vhod iz predsobe sem namesto enokrilnih vrat izbrala steklena drsna vrata. Zidovi naj bodo beli, tla pa obložena s svetlim parketom, ki daje občutek domačnosti.
Ob panoramsko steno sem na željo bralke postavila dva raztegljiva počivalnika in manjšo mizico za odlaganje knjig. Tu se lahko postavi še namizna svetilka za prijetno branje ob večerih. Stena za počivalnikoma je namenjena knjižnim policam, ki so nameščene bolj razgibano. Ob nasprotni steni je k peči postavljen pianino.
Na severno stran sem umestila kotno sedežno garnituro z večjim taburejem, ki je postavljena v prostor, ne potisnjena v kot. S tem se pridobi več prostora za nizke viseče omarice na severni in vzhodni steni, kjer je tudi tv-sprejemnik. S takšno postavitvijo je dnevna soba kljub manjšemu številu elementov zapolnjena in hkrati zračna, saj je vsa oprema, razen polic in omaric, pomaknjena v prostor. Izbrala sem kombinacijo bele in črne barve.
V drugem primeru je postavitev pianina in knjižnih polic ravno nasprotna kot v prvem. Glede na to, da je peč v bordo barvi, se lahko tudi za opremo izbere kombinacija bele in bordo barve za sedežno garnituro ter počivalnika.
V obeh situacijah deluje prostor enotno in povezano, kar se doseže s postavitvijo opreme in enakomerno razporeditvijo barvnih odtenkov. Kljub temu je nakazana funkcionalna razdelitev – severni del je namenjen druženju ob gledanju televizije, v južnem pa je kotiček za branje in igranje pianina.