Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svetujemo

To morate nujno upoštevati, ko perete zimsko puhovko

Tudi tople zimske bunde od časa do časa potrebujejo temeljito čiščenje, za to pa ni nujen obisk kemične čistilnice.
Foto: Marťan_foto/pixabay
Foto: Marťan_foto/pixabay
16. 1. 2022 | 19:39
22. 10. 2024 | 16:11
2:45

Pranje perila, s katerim vsakodnevno polnimo pralni stroj, obvladamo. Malce manj pa smo sigurni, ko je treba očistiti kakšen bolj specifičen kos, kot je na primer topla zimska puhovka. Bunda, ki nas ščiti pred nizkimi temperaturami na sprehodih, na smučanju, sankanju in drugih zimskih dejavnostih, je namreč bolj zahtevna, ko govorimo o njeni negi. Ker gre navadno tudi za enega dražjih kosov, ki se nahajajo v naši garderobi, si želimo biti pri pranju še posebej previdni. Zato danes pišemo o tem, kako se pravilno lotiti pranja tople puhovke.

PREBERITE ŠE: TAKO BI MORALI SKRBETI ZA VOLNENE PULOVERJE

Bundo najprej očistimo z metlico, če je na njej kakšen kos blata ali druge umazanije. Sploh na otroških velikokrat najdemo tovrstne posušene madeže, ki jih je pametno odstraniti, še preden se lotimo pranja. Nato preverimo etiketo na puhovki, če dovoli strojno pranje. Čeprav se nam zdi, da gre za zelo delikaten kos oblačila, je večinoma strojno pranje bolj priporočljivo od ročnega. Nato z bunde odstranimo dele, kot so kapica ali kožuhasta obroba, torej vse, kar je snemljivo. 


Strojno pranje priporočljivo

Bundo damo v pralni stroj in nastavimo na najbolj nežen program. Navadno je na številčnici označen kot pero, lahko pa uporabite tudi tistega za volno. Bistvenega pomena je, da bo stroj pral z mrzlo vodo in da ne bo pretiraval s centrifugo, saj bi na ta način lahko poškodovali zgornjo nepremočljivo plast. Bundi nikoli ne dodajamo mehčalca, prav tako je priporočljivo, da uporabite poseben namenski detergent. 

Ko je bunda oprana, je nikar ne puščajte v stroju. Nemudoma jo prestavite v sušilec. Morda boste presenečeni, a tudi sušiti jo je bolj priporočljivo v stroju, saj se ob počasnem sušenju na zraku lahko puh v njej zlepi in bo izgubila želeno obliko. Za kar najbolj efektivno sušenje je v boben pametno dodati nekaj težkega. Idealno bi bilo, če imate pri roki čisto čiste športne copate, na primer. Njihova teža bo v bobnu poskrbela, da se perje med seboj ne bo zlepilo.



VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine