Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svetujemo

Žlebove moramo čistiti vsaj dvakrat letno

Neočiščen žleb se lahko hitro spremeni v veliko težavo. Poleti je primeren čas, da jih pregledamo in očistimo.
Foto: welcomia/Shutterstock
Foto: welcomia/Shutterstock
T. S. P.
22. 6. 2020 | 08:51
22. 10. 2024 | 11:24
2:07

Namen žlebov je, da vodo s strehe speljejo proč od hiše. Če bodo polni listja in druge umazanije, se bo voda v njih nabirala in tekla po fasadi ali kje drugje povzročila poplavo in vrsto drugih težav. Da bi se izognili nabiranju vode v žlebovih, je pomembno, da jih čim večkrat pregledamo.

Vsaj dvakrat na leto, v primeru pogostih in močnih neviht pa enkrat na mesec, se povzpnite do višine žlebov in preglejte, če so čisti. Nujno je, da jih očistite pred pomladjo in na začetku jeseni ali jeseni. Če med nevihto opazite, da voda iz žlebov odnaša tudi listje, imate najbrž kje kakšno zaporo, ki jo je dobro čim prej odstraniti.

PREBERITE ŠE: 8 OPRAVIL, DA BOSTA HIŠA IN VRT PRIPRAVLJENA NA POLETJE

Če se bojite višine ali pa imate žlebove postavljene na nedosegljivih mestih, na pomoč pokličite obrtnike, ki se s tem ukvarjajo profesionalno. Največ poškodb se namreč zgodi na lestvah, ki niso pravilno postavljene ali pa se uporabnikom zaradi višine zavrti v glavi.

Lestev pristavite na sredino žleba, saj boste od tam imeli najboljši razgled na začetek in konec. Tako boste točno videli, kje se je nabrala umazanija, kje se nahaja zapora. Potem lestev prestavite in listje ter drugo umazanijo odstranite z roko ali lopatko.

Dober način čiščenja žlebov je tudi uporaba vrtne cevi, vendar pa boste pri večjih kosih umazanije še vedno morali uporabiti svoje roke. Previdno tudi pri čiščenju skritih žlebov, saj bi z vodo lahko zaporo le še potisnili globlje v cev.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine