Če se boste v teh dneh odpravili v kakšen vrtni center, boste gotovo opazili, da se je kar naenkrat povečala zaloga sadik pisanih mačeh. Te jesenske lepotice namreč vztrajno in pogumno kljubujejo zimi, zato so nadvse priljubljene tudi na vrtičkih pokopališč. Življenjska doba mačeh je dve leti, tako da si bomo z njihovo zasaditvijo vrt polepšali za kar nekaj cvetličnih sezon. Cvetijo namreč tudi spomladi.
PREBERITE ŠE: 6 ZABAVNIH DEJSTEV O MAČEHAH
Nekdaj je bilo pred hišami moč najti čudovite grmičke krizantem, nato pa smo se jim, ker naj ne bi bile več modne, začeli izogibati. No, trend jih vrača nazaj, sicer pa je treba vedeti, da v rod krizantem uvrščamo več kot 200 vrst rastlin. Če jih bomo zasadili septembra, nas bodo razveseljevale vse do novembra, ko bo zemljo prekrila snežna koprena.
PREBERITE ŠE: 3 PREPROSTE IDEJE ZA ŠOPKE S KRIZANTEMAMI
Septembra in oktobra je tudi čas, da investiramo v cvetočo pomlad. Jeseni se namreč sadijo čebulice narcis in tulipanov. Priporočamo, da jih posadite še pred prvo zmrzaljo. Čez zimo boste nanje sicer pozabili, ko pa boste ob prvem spomladanskem ptičjem petju zagledali njihove popke, boste navdušeni.
Do konca septembra pa imamo tudi čas, da posadimo lilije in potonike. O tem, kako saditi slednje, smo pisali tukaj, pri lilijah pa moramo biti pozorni predvsem na to, da ob sajenju čebulic v zemljo natresemo dovolj peska. Tako jih bomo namreč zaščitili pred gnitjem, ki so mu sicer v hladnih dneh precej izpostavljene.
Kljub majhnim belim cvetkom jih sicer ne uvrščamo ravno med cvetlice, a ko že govorimo o pomladi, naj vas spomnimo, da v teh dneh posadite še sadike jagod. Čez zimo bodo prezimile, aprila in maja pa nas bodo nato razveseljevale s sočnimi in dišečimi plodovi.