Ker avtorji dobro poznajo vprašanja, ki si jih zastavljajo slovenski ljubiteljski sadjarji, so sestavili pregleden priročnik z nazornimi slikovnimi predstavitvami večine opravil. Sadno drevje na vrtu je zasajeno drugače kot tisto v nasadih, namenjenih za prodajo, zato lahko s pravilno izbiro vrst in sort ter zasaditvijo sami vplivamo na talne in mikroklimatske razmere, s čimer zmanjšamo tudi potrebo po škropljenju.
Zlasti pri majhnih vrtovih v mestih je potreben dobro narejen načrt sadnega vrta, preden se lotimo sajenja, da se nam ne bo drevje okoli hiše preveč zaraslo in da sadne vrste ne bodo senčile druga druge. Razdelki so zastavljeni tako, da obdelajo področja od priprave zemljišča in sajenja, cepljenja sadnega drevja, rezi in za vrt primernih vzgojnih oblik, okvirni eko škropilni koledar, opis, zahteve sadnih dreves in namiznega grozdja ter njihovo varovanje pred boleznimi in škodljivci.
Po poglavjih so obdelani pečkarji jablana, hruška in kutina, koščičarji breskev in nektarina, marelica, češnja, višnja, sliva in češplja, lupinarji oreh, leska in kostanj, od južnega sadja pa mandelj, oljka, kaki, figa in kivi, posebej pa še namizno grozdje. Povsod je naveden seznam za vrtičkarje in za slovenske razmere priporočenih sort. Najdragocenejša plat priročnika je, da je nastal na podlagi strokovnih izkušenj domačih avtorjev. Bistvena pomanjkljivost prevedene literature je namreč, da ne upošteva specifike naših mikroklimatskih razmer, značilnih leg in uveljavljenih postopkov, ki izvirajo iz naše tradicije. Knjigi je dodan tudi koledar nujnih opravil v sadnem vrtu.
Za pokušnjo navajamo s fotografijama ponazorjen primer iz tistega dela knjige, za katerega smo prepričani, da se bodo bralci z njim najpogosteje »posvetovali«, tj. poglavja o rezi. S tem ukrepom je tesno povezano tudi upogibanje enoletnih poganjkov, kar je še posebno pomembno pri mladih sadnih drevescih. Medtem ko se rast v vodoraven položaj upognjenega poganjka upočasni, kar je zaželeno, nastavi cvetno brstje, pod težo snega pa se ne odlomi, bo z vrhnje strani vejice, ki smo jo upognili v lok, zraslo veliko navpičnih poganjkov ali bohotivk, česar pa si ne želimo.
Nekaj prav posebnega pa je tretja fotografija iz knjige. Prikazuje na jabolko prilepljena jajčeca navadne tenčičarice, iz katerih se bodo razvile larve, ličinke, katerih glavna prehrana so uši. Če v domačem sadovnjaku naletite na podoben pojav, tvorbe nikar ne odstranjujte s plodu. Ena ličinka namreč na dan pospravi od 30 do 50, v času svojega razvoja pa od 400 do 800 uši.
Sadno drevje v vrtu je 150 strani debel priročnik manjšega formata, opremljen z odličnimi fotografijami, spiralno vezan in stane 12,50 evra.