Drugače kot ljudje se psi ne hladijo prek kože (pomagajo si le s sopenjem prek gobca), kar jim v poletni vročini povzroča težave. Ko se bodo zunanje temperature močno dvignile, poskrbite, da se bo vaš štirinožec lahko ohladil – sploh če ga boste čez dan pustili počivati na vrtu.
Čeprav je pomembno, da vsakodnevno poskrbite za fizično aktivnost psa, se v izredno vročih dnevih raje izogibajte dolgim pohodom. Tega opravite zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. Izogibajte se – če je le možno – asfaltiranim potem, ki so tudi zvečer izredno tople. Raje se gibajte v naravi, gozdu, po makadamskih ali kolovoznih poteh, najbolje nekje v bližini potokov, rek ali jezer. V najbolj vročih delih dneva pa psa raje pustite v hladnem zavetju doma.
PREBERITE ŠE: NAPORNA FIZIČNA AKTIVNOST LAHKO PRI PSU POVZROČI VROČINSKO KAP
Če bo vaš pes poletne dni večinoma preživljal na vrtu, poskrbite, da bo imel ob sebi skledo sveže vode. Če imate možnost, mu omogočite tudi dostop do manjšega bazena, kjer se bo lahko skopal in ohladil. Njegovo ležišče naj bo v globoki senci.
Najboljšemu prijatelju lahko privoščite tudi hladne prigrizke. Med drugim mu lahko naredite pasji sladoled ali pa mu v skledo z vodo dodate nekaj kock ledu.
V primeru vožnje z avtomobilom psa nikoli ne puščajte zaprtega v vročem vozilu. Vzemite ga ven in ga raje pripnite na za to določeno mesto pred trgovino. Še bolje je, da imate nekoga s sabo, ki bo v tem času, ko boste vi v trgovini, poskrbel za psa.
Če boste opazili, da pes bruha, ima težave z dihanjem, je utrujen, brez volje, se slini in se čudno vede, je čas, da pokličete veterinarja. Vse to so znaki vročinske kapi, ki psom grozi v poletnih mesecih.