Vročinski valovi niso naporni zgolj za ljudi, temveč tudi za živali. Hišnih ljubljenčkov ne smemo puščati zaprtih v pregretih avtomobilih, paziti pa moramo tudi, da jih v najhujši vročini ne vodimo na naporne sprehode in jim tudi doma zagotovimo hladno mesto, kamor se lahko umaknejo.
PREBERITE ŠE: Vročina: Živalim zagotovite senco in dovolj tekočine
Pretirana fizična aktivnost v vročih dneh lahko pri psih vodi v vročinsko kap. Prav to je vzrok za najpogostejše obiske veterinarjev poleti. Zato pazite, da se na sprehod odpravite zjutraj ali zvečer, da imate s seboj vodo ali pa se sprehajate v bližini kakšne reke, potoka oziroma jezera, kjer bo pes lahko pil ali si ohladil vroče tačke.
Če imate psa poleti pogosto na vrtu, poskrite, da ima senčen kotiček, kjer bo dovolj hladno tudi v najbolj vročem delu dneva. Če je možno, hišne ljubljenčke (tudi mačke) raje spustite v klimatiziran ali ohlajen prostor in jih ne izpostavljajte močnemu opoldanskemu in popoldanskemu soncu. Na voljo naj imajo svežo vodo.
PREBERITE ŠE: 4 poletne nevarnosti, ki prežijo na vašo mačko
Vročinskim kapem zaradi pretirane fizične aktivnosti so bolj izpostavljeni samci in mlajši psi. Ogroženi so tudi starejši psi in tisti, ki imajo krajše smrčke. Slednji se lahko pregrejejo že samo z ležanjem na soncu. Zanje so lahko usodne že kratke poti v avtomobilu, sploh če ta ni ustrezno klimatiziran.