Sedemdeset kvadratnih metrov veliko stanovanje se nahaja v novo zgrajenem objektu, arhitekta pa sta se lotila zasnove interierja že v času gradnje. Tako so lahko pravočasno posegli v tloris in s tem izboljšali bivalno okolje. Za šestdeset centimetrov so premaknili steno kopalnice in jo na ta način bistveno povečali, prav tako so s hodnika prestavili toplotno črpalko v klet pod stanovanjem in na ta način omogočili več prostora za garderobo.
Umirjeno barvno shemo belih in sivih odtenkov dopolnjuje beljen hrastov les, ki je v obliki masive in furnirja. »Želeli smo svetel in topel interier, z veliko mero domačnosti, za kar poskrbi kombinacija bele barve in hrastovega lesa,« pravi arhitekt Primož Boršič. Les se pojavi tako kot talna, stenska in stropna obloga, iz lesa so tudi nekateri kosi pohištva in detajli na njem.
»Ker gre za počitniško stanovanje v Kranjski Gori, smo želeli v interier vnesti nekaj lokalnega konteksta. Uporabili smo veliko lesenih elementov in tudi pri poudarkih umestili posebnosti, kot so vrezani ročaji v obliki srca in sodobna različica gašperčka,« pojasnjuje arhitekt. Kot še dodaja, so z naročnikom že sodelovali, zato jim je zaupal in pustil dokaj proste roke pri zasnovi interierja.
A kljub temu se arhitekti pri snovanju interierja vedno soočijo s kakšnimi omejitvami. »Omejitev je do neke mere predstavljal že prisoten nabor lesa v interierju, ki je prisoten iz arhitekturne zasnove objekta – viden konstrukcijski lesen strop, medetažne plošče ter stavbno pohištvo, s katerim je bilo treba uskladiti nove elemente notranje opreme, zlasti izbor masivnega lesa,« odgovarja arhitekt.
V osnovi gre za nevtralno oblikovanje, še dodaja, kjer so elementi med seboj usklajeni in ne poskušajo za vsako ceno pritegniti pozornosti. Tako je nastal interier s sodobnim alpskim pridihom.
»V počitniškem stanovanju preživimo posebne trenutke, ki so namenjeni oddihu, in si lahko v tem pogledu privoščimo kakšno posebnost, ki nas na prijeten način opomni, da smo v drugem okolju, in da je odmik od vsakdanjega dobrodošel,« še pravi Boršič, a ob tem morajo rešitve vedno izpolnjevati funkcionalne potrebe uporabnikov, da je stanovanje udobno.
PREBERITE ŠE: Odprta vrata: Počitniško zatočišče