Ker virus covid-19 lahko na različnih površinah preživi nekaj dni, moramo tudi te redno čistiti, razkuževati ali dezinficirati in sterilizirati.
26. 8. 2020 | Besedilo: T. S. P.
čiščenje, sterilizacija, dezinficiranje, razkuževanje, covid-19
Razlika med čiščenjem in razkuževanjem
26. 8. 2020 | Besedilo: T. S. P.
čiščenje, sterilizacija, dezinficiranje, razkuževanje, covid-19
Najboljši način boja proti okužbi s covid-19 je z rednim umivanjem, čiščenjem, razkuževanjem ali dezinficiranjem površin. Kakšna pa je razlika?
Ker virus covid-19 lahko na različnih površinah preživi nekaj dni, moramo tudi te redno čistiti, razkuževati ali dezinficirati in sterilizirati. Pomembno pa je, da razumemo razliko med omenjenimi tremi postopki.
PREBERITE ŠE: S ČISTILI IN RAZKUŽILI PO PAMETI
S čiščenjem se znebimo umazanije, a to še ne pomeni, da smo se znebili tudi bakterij in virusov. Kljub temu pa smo zmanjšali njihovo število in tako zmanjšali tveganje za okužbo.
Z razkuževanjem, ki ga uporabljamo predvsem na javnih površinah, se znebimo določene količine bakterij. Večinoma jih med razkuževanjem odstranimo okoli 95 odstotkov.
S postopkom sterilizacije odstranimo oziroma uničimo vse oblike mikrobiološkega življenja, vendar ga opravljamo v za to namenjenih obratih, objektih s posebnimi fizičnimi in kemičnimi metodami.
PREBERITE ŠE: ZPS: PRI RAZKUŽILIH JE NAJPOMEMBNEJŠA KOLIČINA ALKOHOLA
---
MORDA VAS ZANIMA TUDI: RAZKUŽUJTE: KORONAVIRUS LAHKO NA POVRŠINAH PREŽIVI TUDI 3 DNI