V prostoru, v katerega bi bralka rada umestila kuhinjo z jedilnico in dnevni prostor, del kuhinje že stoji. Ustavilo se je pri umeščanju preostalih kuhinjskih elementov, jedilnega kotička in dnevne sobe. Organizacijo prostora poleg poševnega stropa ovira še vidni del lesene strešne konstrukcije.
Osnovna organizacija prostora je z umestitvijo kuhinje že precej definirana. Različnih možnosti za postavitev jedilne mize in dnevna kotička tako ni prav veliko. Še zlasti zato, ker mora v prostoru ostati prostor za hojo, kjer je strop na višini vsaj 2 m (v načrtih označeno z modro barvo).
Jedilno mizo je mogoče umestiti pod strešna okna, kjer je na voljo nekaj več višine. Žal pri mizi ne bo mogoče sedeti na obeh daljših stranicah, vendar je zaradi njenega položaja mogoče kuhinjski otok toliko razširiti, da dobimo prostor za barske stolčke ob pultu – zajtrkovalnico.
V delu, kjer ima bralka že urejen dnevni kotiček, predlagamo, da se lestev za dostop v zgornjo etažo zamenja s fiksnimi »račjimi« stopnicami, ki so lahko skrite za televizijo. Takšne stopnice so bolj praktične za uporabo, med posameznimi stopnicami pa se prostor lahko izkoristi tudi za shranjevanje (predali). Dodatne shranjevalne površine lahko bralka pridobi še z omarico pod televizorjem ter omaricami ob kolenčnem zidu za sedežno garnituro in pri kuhinji. Za še več omar bi morali nekoliko premakniti radiatorske priključke, vendar ta poseg ne bi bil prevelik.
Pri oblikovanju opreme in izbiri materialov smo sledili barvni lestvici obstoječe kuhinje in parketa, ki smo ju dopolnili s svetlim pohištvom in lesenimi stopnicami. Poseben poudarek smo ustvarili z barvnimi elementi pod poševnino, ob kolenčnem zidu. Pas v odtenku žajblja doda prostoru značaj in svežino ter ga hkrati ohranja svetlega.
Opremljanje mansarde je vedno izziv, a nam daje tudi priložnost, da ustvarimo dinamične prostore. Če torej izberemo pravi pristop, bo naš dom vedno zanimiv in hkrati praktičen.