Slovenija je, takoj za Švedsko in Finsko, najbolj gozdnata država v Evropski uniji. Več kot polovico površine države pokrivajo bukovi, jelovo-bukovi in bukovo-hrastovi gozdovi, ki imajo razmeroma veliko proizvodno sposobnost. Kljub temu pa jih v Sloveniji ne izkoriščamo smotrno, saj velik delež hlodovine izvozimo v tujino, nato pa slovenska lesnopredelovalna podjetja odkupujejo njihove polizdelke, pravijo v družbi Lip Bled in dodajajo, da je v zadnjem času zaradi višjih odkupnih cen začelo primanjkovati hlodovine in polizdelkov za slovenske lesnopredelovalne družbe.
V Lip Bledu za proizvodnjo svojih izdelkov potrebujejo 65.000 kubičnih metrov hlodovine in 35.000 metrov lesa v obliki polizdelkov. V preteklih letih so hlodovino odkupovali le od domačih dobaviteljev, ki pa niso zagotovili zadostne količine lesa. Od njih so tako kupili le polovico potrebne hlodovine, preostanek so uvozili iz tujine. Da bi izboljšali svoj položaj v lesnopredelovalni industriji, so se zato v družbi odločili, da bodo les odkupovali neposredno od lastnikov gozdov.
Kakor pravijo, s tem ukrepom ne bodo le povečali dovoza hlodovine iz domačih gozdov, ampak bodo svojim končnim izdelkom zagotovili tudi višjo dodano vrednost. Za potrebe odkupa hlodovine so se opremili s terenskim vozilom, z lastno žago za samostojno pridelavo lesa pa želijo zagotoviti dodatna delovna mesta okoliškim prebivalcem in ohraniti žagarstvo v domačih krajih. S tem želimo pokazati in dokazati, da lahko vsi pripomoremo k pozitivnemu razvoju okolja, v katerem delujemo, so še sporočili iz podjetja.