Tveganje požara zelo zmanjšate, če pravilno uporabljate električne naprave, ne preobremenjujete vtičnic in skrbite, da električna napeljava ni zastarela.
Pomembno je redno čiščenje dimnikov in pazljivost pri uporabi plinskih naprav. Tudi najmanjša pozabljivost, če med kuhanjem pozabite olje v ponvi na prižganem štedilniku ali pustite nenadzorovano goreti svečo, lahko pripelje do nesreče.
Če požar ni večji od dveh kvadratnih metrov, govorimo o začetnem požaru. Tega lahko obvladate tudi s priročnimi sredstvi, ki jih imate doma. Je pa pomembno vedeti, da je za vsako vrsto požara treba uporabiti ustrezno gasilno sredstvo – to so doma najpogosteje voda, (mokre) odeje oziroma požarne odeje, v kuhinji pa pokrovke, če zagori v ponvi.
Čeprav detektorje dima, protipožarne ampule in gasilne aparate največkrat vidimo v večjih ali javnih objektih, se vam naložba vanje doma lahko povrne tako pri varnosti kot pri zavarovanju.
Če ste vgradili protipožarni sistem, lahko pridobite do 15 % popusta in tako znižate premijo za zavarovanje doma pri Zavarovalnici Triglav, preverite pa še druge ugodnosti in naredite informativni izračun.
Kljub vsem preventivnim ukrepom se nesreče zgodijo in lahko zagori. Ko je situacija pod nadzorom in ste vsi na varnem, je treba zavarovalnici prijaviti morebitno škodo. To naredite po spletu, zavarovanje doma Zavarovalnice Triglav pa omogoča tudi, da izberete storitev Prijavi – odpravi in zavarovalnici prepustite popravilo škode »na ključ«.
Požar in nastala škoda sta lahko zelo stresna, a si skrbi glede popravila lahko prihranite.
Prenesite brezplačen priročnik Požar doma, v katerem najdete dodatne nasvete za preprečevanje požarov, ukrepe v primeru izbruha in korake, ki jih je treba sprejeti po požaru. Čeprav je preprečevanje škode pomemben del skrbi za varen dom, pa je prav tako pomembno dobro in ustrezno zavarovanje.
Naročnik oglasne vsebine je Zavarovalnica Triglav, d. d.