Na južni steni so umeščena štiri okna enakih mer z oboki, med njimi pa so enake razdalje, kar narekuje postavitev notranjih sten. Na željo bralca smo kuhinjo z jedilnico in dnevno sobo oblikovali v skupen prostor. Zaradi pomanjkanja površine smo združili sedežno garnituro in jedilniško klop. Kuhinjski niz je postavljen linijsko, na stiku ob vzhodni steni pa smo nišo (prehod, ki ne bo več v uporabi) uporabili za shrambno omaro. Za postavitev dveh visokih elementov po želji bralca (hladilnik in pečica na višini) ni dovolj prostora. Višina je nadstandardna (320 cm), zato predlagamo, da se strop spusti le minimalno, saj bo tako prostor deloval večji, hkrati pa se lahko v delu kuhinjskega niza višino izkoristi za dodatne shranjevalne omare.
Na vzhodni strani tlorisa smo predvideli spalnico z veliko vgradno garderobno omaro. V sosednjem prostoru blizu vhodnih vrat je shramba s pralnico. Prvi del je dovolj velik za garderobne omare, v drugem sta predvidena pralni in sušilni stroj (postavitev v višino) ter priročni umivalnik. Zaradi pričakovane vlage tu svetujemo vgradnjo zračnika z ventilatorjem.
Pri vhodu so predvidene plitvejše omare in klop za obuvanje. Odprtino za prehod v drugo spalnico na severni steni, ki je za nekaj stopnic dvignjena od nivoja, smo zaprli z drsnimi vrati, ki bi segala od tal do višine odprtine, da zakrijejo razliko višin.
Bralec si želi izhod na teraso iz dnevnega prostora z vgradnjo večje panoramske stene. Ker je izvedba panoramske stene korenit poseg v konstrukcijo in videz stavbe, jo odsvetujemo. Pri starih objektih je namreč potrebna posebna pozornost, saj je treba preveriti, kaj je sprejemljivo z vidika statike, potresne varnosti, morebitnega spomeniškega varstva in ne nazadnje videza. Namesto velike panoramske stene predlagamo, če to dopušča spomeniško varstvo, da bralec za izhod iz dnevnega prostora raje poveča sedanja okna v balkonska vrata. Za to bi bilo treba porušiti »le« parapetna zidova pod sedanjimi okni, stavba pa bi ohranila značaj, kakršnega ima zdaj.
Pri oblikovanju interierja smo z obarvanjem stene z okni (brez okenskih špalet) namenoma poudarili lepo klasično obliko obstoječih obokanih oken. Za steno, kjer je predviden dnevni sestav, smo izbrali tapeto, ki se po barvi in obliki sklada z barvo sosednje stene. Pohištvo je v svetlih tonih lesa in barv, da je prostor videti večji in zračnejši.