Bralka se je odločila za renovacijo starejše hiše iz leta 1950. Na nas se je obrnila z željo po opremi kuhinje in jedilnice. Prostor so že preuredili. S podrtjem stene so dobili dovolj prostora za enega večjega, v katerem je zdaj dovolj prostora za vse elemente. Pri zasnovi postavitve in izbiri opreme bralko skrbi prenizka višina oken (ta so na višini 80 cm, pult v kuhinji pa je običajno na višini okoli 90 cm) in položaj dimnika. Pri razporeditvi kuhinjskih elementov je bilo treba upoštevati tudi postavitev inštalacij, ki so bile predhodno že prenovljene.
Kuhinjo smo v obliki črke L umestili nasproti obeh prenizkih oken in ob steno ob dimniku. Pult smo pri oknu zožili ravno toliko, da se okno dovolj odpre za potrebe prezračevanja ali čiščenja. Prostora pod ožjim pultom je ostalo dovolj za še malo shranjevalnih površin, ki smo jih oblikovno povezali s kuhinjskim pultom, da lepo zaključijo kuhinjski niz. Položaj dimnika se nam ne zdi preveč težaven. V omarici, ki poteka preko dimnika, je še ravno dovolj prostora za hranjenje manjših skodelic ali začimb. Kuhinjski elementi so bele barve, pult pa lesen.
Zanimiva sta oba prehoda med prostoroma. Na eni strani smo celotno steno levo od hladilnika oblekli v ogledalo in s tem skrili tudi vrata v sosednji prostor. Drugo stran in strop smo popestrili z letvicami, ki jih sčasoma lahko prerastejo rastline plezalke. V preostanek L prostora smo umestili mizo in nižjo omarico, ki služi kot odlagalna površina v jedilnici ali pa kot prostor za postavitev okrasnih predmetov.
Kuhinja je poleg kopalnice zaradi vseh aparatov in instalacij najbolj kompleksen prostor v domovih. Če pri reševanju bralkinega problema ne bi bili omejeni z že prenovljenimi električnimi in vodovodnimi instalacijami ter novimi okni, bi lahko prostor tudi drugače in bolj funkcionalno opremili. Preden se torej lotite kakršne koli prenove, vam svetujemo, da se posvetujete z arhitekti in izdelate točen načrt, kakšna bo razporeditev opreme v prostoru, saj se boste s tem izognili kasnejšim težavam in kompromisom.