Proizvajalci računalnikov, tako osebnih, prenosnih kot tabličnih, bodo med zasnovo in proizvodnjo naprav morali upoštevati energijsko učinkovitost ter možnosti nadgradnje. Prav tako bo pomembno, da se naprava in njeni deli lahko enostavno razstavijo, obnovijo in reciklirajo.
Proizvajalci pohištva bodo morali skrbneje načrtovati življenjski cikel izdelkov ter posebno pozornost nameniti uporabi nevarnih sestavih ali ostankov, ki bi lahko onesnaževali zrak. V obratih za proizvodnjo obutve pa bo treba poskrbeti za izboljšanje družbene odgovornosti podjetja ter zagotoviti ustrezne delovne razmere, so pojasnili v komisiji.
EU si z znakom za okolje prizadeva za hitrejši prehod na krožno gospodarstvo s spodbujanjem trajnostne proizvodnje in potrošnje. "Pregledna ekološka merila omogočajo potrošnikom zavestne odločitve brez odrekanja kakovosti proizvodov. Po drugi strani znak EU za okolje daje priznanje proizvajalcem, ki proizvajajo vzdržljive in popravljive izdelke, ob tem pa vlagajo v inovacije in varčujejo z viri," so navedli v Bruslju.