»Najboljše fotografije bomo septembra postavili na ogled na Kongresnem trgu v Ljubljani, v atriju Mestne hiše v Ljubljani pa bo na ogled razstava, posvečena delu, dosežkom in organiziranosti inženirjev v zadnjih 100 letih,« pravi Črtomir Remec, predsednik Inženirske zbornice Slovenije, ki združuje 7000 pooblaščenih inženirjev, ki kot projektanti, revidenti, nadzorniki in vodje del delujejo na področju graditve objektov.
Na natečaju lahko sodelujejo tako ljubiteljski kot tudi poklicni fotografi iz Slovenije in tujine, vsak s tremi barvnimi digitalnimi barvnimi fotografijami. Predmet natečaja so stavbe in infrastrukturni objekti, ki so bili zgrajeni v zadnjih 100 letih bodisi v Sloveniji bodisi v tujini in so v celoti ali le delno delo slovenskih inženirjev. »Pričakujemo fotografije gradbenih objektov, ki so v času, ko so bili zgrajeni, predstavljali stopnjo razvoja tehnične zmogljivosti gradbenih proizvodov, procesov in inženirskih storitev,« pravi Remec.
Naš življenjski prostor, kakovost in kultura bivanja so rezultat stalnega tehnološkega napredka, vidnega v grajenem okolju. Upoštevati je treba, da pri graditvi objektov sodeluje širok spekter povezanih strok. Zato je, pravi Remec, zaželeno, da fotografije prikazujejo multidisciplinarnost gradnje, torej sodelovanje različnih strok pri snovanju in izvedbi objekta, izpovedujejo različne vidike pomembnosti objekta, od umestitve v prostor do njegove uporabnosti, inovativnosti, trajnostnosti in tudi estetske vrednosti.
Na IZS poudarjajo, da razstava najboljših fotografij ni namenjena dokumentiranju fotografiranih objektov, ampak umetniški predstavitvi inženirskih dosežkov na fotografijah. Zaželeno je, da so fotografije narejene v času trajanja natečaja, in sicer od 1. aprila 2016 do 31. maja 2016. Več informacij o natečaju najdete na tej povezavi.